RegionWiadomość dniaZdrowie

Koronawirus: W woj.śląskim w trasę ruszają mobilne punkty szczepień. Będzie ich 11 [WIDEO]

11 wyjazdowych punktów szczepień będzie docierać do pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą zaszczepić się na koronawirusa w przychodni.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Te dodatkowe punkty, które zostały w tej chwili zorganizowane, są niczym innym jak uzupełnieniem punktów stacjonarnych. W naszym przypadku, w województwie śląskim mamy 672 punkty stacjonarne, przeszło 500 punktów zadeklarowało możliwość wyjazdu do szczepienia do domu pacjenta mówi Ewa Kabza, Śląski OW NFZ.

Z takich punktów będą mogli korzystać przede wszystkim pacjenci leżący. Wyjazdową karetką do szczepień dysponuje między innymi Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, który od 30 grudnia łącznie zaszczepił już 5 tysięcy osób. Głównie stacjonarnie.

Mobilne punkty szczepień ruszają na śląskie drogi! Dojadą do tych, którzy nie mogą przyjść na szczepienie
Mobilne punkty szczepień ruszają na śląskie drogi! Dojadą do tych, którzy nie mogą przyjść na szczepienie

– Bardzo liczymy na owocną i dobrą współpracę z POZ’ami, które będą nam tych pacjentów przekazywać i przedstawiać. To oni dokonują kwalifikacji, który pacjent, z różnych przyczyn, nie może skorzystać ze stacjonarnego punktu, tylko musi skorzystać z naszego punktu wyjazdowegomówi Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Oprócz tego, że zespół medyczny przyjedzie do pacjenta i go zaszczepi, to poświęci czas na obserwację. Medycy mogą też interweniować, gdyby wystąpił tzw. niepożądany odczyn poszczepienny.

– Zespół jest przygotowany do reakcji też w takich bardzo ciężkich powikłaniach. One zdarzają się bardzo rzadko, więc jesteśmy spokojni – mówi dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska, Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

Warto jednak pamiętać, że dla osób z niepełnosprawnościami lub mających problem z samodzielnym poruszaniem się przygotowany jest transport samorządowy.

 

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Owce z Katowic pomagają ludziom. Są honorowymi dawcami krwi [WIDEO]

Strajk sędziów niezależnych w Katowicach! Chcą wesprzeć zawieszonych w swoich czynnościach sędziów [WIDEO]

Będzie wycinka w Lasach Murckowskich? Nadleśnictwo Katowice odpowiada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close