AlarmKrajRegion

Koszmarny wypadek podczas pikniku lotniczego! Pilot zginął na oczach tłumu! [WIDEO]

Koszmarny wypadek podczas pikniku lotniczego! Na oczach gapiów samolot, który brał udział w imprezie rozbił się! Pilot nie żyje.

 

 

Oburzenie i protesty. Pod Jasną Górą ma przejść Marsz Równości!

-Nie żyje pilot samolotu Jak-52, który w sobotę rozbił się w rzece Wisła, podczas Pikniku Lotniczego w Płocku – poinformował rzecznik PSP w Płocku Edward Mysera. Pilot przyleciał na pokazy lotnicze z Niemiec; według przedstawicieli organizatora imprezy był on wcześniej pracownikiem Lufthansy.

– Ciało wydobyto z wraku. Ze względu na obrażenia, jakie miał pilot, odstąpiono od czynności ratowniczych. Lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon – powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Edward Mysera.

Do wypadku samolotu Jak-52 doszło w chwili, gdy maszyna wykonywała korkociąg. Maszyna uderzyła w taflę wody tuż przy brzegu rzeki. Osiadła na głębokości około 8 metrów, odwrócona kabiną do dołu, co utrudniało wydobycie ciała.

Po wypadku piknik lotniczy został przerwany. VII Piknik Lotniczy w Płocku powrócił po kilku latach przerwy do tego miasta. Impreza, w której planowano pokazy ok. 40 maszyn, rozpoczęła się w sobotę przed południem i miała potrwać do niedzieli.

Osiem lat temu, w 2011 roku, w czasie V Pikniku Lotniczego w Płocku doszło do wypadku samolotu pilotowanego przez kpt. Marka Szufę. Maszyna rozbiła się na Wiśle. Kapitan zginął na miejscu.

źródło: TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close