Sport

Koszykówka: KKS Tarnowskie Góry wygrywa w Jaworznie

Po czterech kwartach i dogrywce KKS Tarnowskie Góry trzypunktową przewagą pokonał MCKiS Jaworzno 78-75 w meczu drugiej ligi. Dzięki tej wygranej zespół z Tarnowskich Gór przełamał się po dwóch porażkach.

To już czwarta z rzędu porażka MCKiS Jaworzno przed własną publicznością. By wyłonić zwycięzcę meczu MCKiS Jaworzno – KKS Tarnowskie Góry potrzebna była dogrywka. Więcej zimnej krwi zachował zespół gości i pokonał jaworznickich koszykarzy 75:78.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała porażki zespołu z Jaworzna. To MCKiS zdobywał seryjnie punkty, wykorzystując przewagę w strefie podkoszowej, jak i na obwodzie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:15.

Druga kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalną wygraną zespołu z Jaworzna – 22:21.

W trzeciej kwarcie brylował zawodnik KKS Tarnowskie Góry – Dawid Weiss, który w niespełna 6 minut zdobył 12 punktów. Warto zaznaczyć, że Dawid Weiss był kiedyś zawodnikiem MCKiS Jaworzno. Kwarta zakończyła się remisem i mecz dla obu drużyn zaczął się od początku.

Czwarta kwarta wyglądała tak, jakby zawodnicy zarówno z Jaworzna, jak i Tarnowskich Gór czekali już na dogrywkę. Tempo gry mocno spadło, a obie drużyny szanowały piłkę. O końcowym triumfie zespołu KKS Tarnowskie Góry zadecydowała dogrywka, w której tarnogórzanie zawsze byli o jeden punkt przed ekipą z Jaworzna. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KKS Tarnowskie Góry 75:78.

Zwycięstwo w Jaworznie ?Po dwóch porażkach wygraliśmy ostatni mecz z serii trzech wyjazdowych spotkań. Po czterech…