Sport

Koszykówka: KKS Tarnowskie Góry wygrywa w Katowicach!

Nieprzewidywany początek play-off II Ligi Mężczyzn. Po zaciętej walce KKS Tarnowskie Góry wygrywa pierwszy mecz z AZS AWF Katowice. Seria toczy się do dwóch zwycięstw. Końcowy wynik wynosił 74-68.

Sobotni mecz okazał się być niespodzianką dla wielu osób! Zdecydowani faworyci Grupy C tym razem byli w słabszej formie niż zawodnicy z Tarnowskich Gór. Kolejna rozgrywka, tym razem będzie toczona na hali w Tarnowskich Górach. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę do wspólnego kibicowania!

Przebieg meczu KKS Tarnowskie Góry – AZS AWF Katowice

Już w pierwszej kwarcie udało się podopiecznym trenera Radosława Kucińskiego zdobyć przewagę nad liderami. Bez wątpienia dobrą pracę w tej części wykonał Grzegorz Zadęcki zdobywając 9 punktów. Pierwsza kwarta spotkania zakończyła się wynikiem 21-18 dla zespołu z Tarnowskich Gór.

KKS Tarnowskie Góry wygrywa w Katowicach!

W drugiej kwarcie sportowcy zapewnili kibicom dużo emocji. Obie drużyny nie chciały dać za wygraną i na przemian punktowały. Druga ćwiartka meczu zakończyła się dość wyrównanym wynikiem 33-28. Co dało kibicom  nadzieję na jeszcze więcej emocji w dalszych fazach meczu.

W kolejnej kwarcie sprawy obrały inny bieg. Rywale zespołu KKS zdobyli przewagę. Znakomitą grą w tej części spotkania wykazał się Aleksander Maślanka zdobywając ważne dla zespołu 9 punktów. Ta część zakończyła wygraną katowickich koszykarzy wynikiem 45-53.

W czwartej kwarcie zawodnicy z Tarnowskich Gór odzyskali siły aby dokończyć mecz z powodzeniem. Mecz zakończył się dla nich wygraną. Końcowy wynik 74-68. Znakomitą grą wykazał się wcześniej wspomniany Grzegorz Zadęcki zdobywając łącznie 27 punktów i zaliczając 12 zbiórek. Dobrą pracę również wykonał kapitan zespołu Michał Nikiel zdobywając 14 punktów oraz Maciej Balcerzak, który zdobył 12 oczek.

Zwycięstwo w Katowicach ??Wygrywamy pierwszy mecz w serii do dwóch zwycięstw z AZS AWF Katowice 74-68 Świetny powrót…