AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

Kradli rynny z kościołów. Po co? Ich łupem padło około 70 metrów rynien

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od września do listopada kradli rynny z kościołów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W ciągu ostatnich miesięcy włocławscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rynien zamontowanych na kościołach. Zdarzenia te miały miejsce od września do listopada 2017 roku na terenie gmin Izbica Kujawska i Lubień Kujawski. Łącznie łupem złodziei padło około 70 metrów rynien.

Analizując zebrane w sprawie dowody, policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżami. Trop okazał się właściwy. Dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego, 35 i 36-latek zostali zatrzymani (5 i 6.12.17) i trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży rynien, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj, 7 grudnia 2017 roku, prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, co oznacza, że będą musieli regularnie stawiać się w jednostce policji.

 

(źródło: Policja Kujawsko-Pomorska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close