Region

Kraj: 130 przypadków łamania ciszy wyborczej

W sobotę w całej Polsce doszło do ponad 130 przypadków łamania ciszy wyborczej – informuje PolsatNews. W większości polegały one na zrywaniu albo niszczeniu plakatów kandydatów na prezydenta. Doszło także do poważniejszych sytuacji.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Do przestępstwa doszło w Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim. Tam, jak informuje PolsatNews policjanci odnotowali, że jeden z zakładów fryzjerskich oferował 20 proc. zniżkę na usługi w zamian za głosowanie na określonego kandydata. Podobna sytuacja była w Działdowie, ale tam za to samo oferowano pieniądze.

Nie brakowało też sytuacji związanych ze zrywaniem lub wieszaniem plakatów. Takie interwencje policja przeprowadziła w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i dolnośląskim.

Przypomnijmy – do zakończenia głosowania, czyli do godziny 21, na terenie całego kraju obowiązuje cisza wyborcza. Podczas jej trwania nie wolno agitować na rzecz żadnego z kandydatów. Tyczy się to również internetu i mediów społecznościowych.

Źródło: PolsatNews.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close