KrajRegion

Księgowa mafii paliwowej zatrzymana. Gang z VATu wyciągał grube miliony [WIDEO]

Zatrzymana to Karolina K. – księgowa podejrzana o udział w grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami i uszczuplaniem wpływów z VAT. To już 12. osoba z tej grupy zatrzymana przez ABW. Kobieta złożyła wyjaśnienia i zastosowano wobec niej dozór policyjny.

 

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że kobietę zatrzymano w środę. Złożyła obszerne wyjaśnienia i pozostaje na wolności – zastosowano wobec niej dozór policji i zakaz opuszczania kraju. -K. była odpowiedzialna za sprawy księgowo-administracyjne w jednej z firm wchodzących do łańcucha grupy przestępczej. Firma pełniła rolę tzw. bufora wprowadzającego do obrotu paliwa pochodzące z nieujawnionych źródeł – powiedział Żaryn.

Kobieta miała dokumentować to fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę ok. 110 mln zł. Przedstawiono jej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenie nieprawdy w dokumentach i uszczuplenia podatków – głównie VAT.

To 12. osoba podejrzana w tej sprawie. Wcześniej aresztowano – Adama P., prezesa firmy, w której pracowała K. Śledczy uważają, że w ich spółka przyczyniła się do wyprania nie mniej niż 200 mln zł pochodzących z przestępstw skarbowych. -W całej sprawie straty Skarbu Państwa wynoszą ok. 100 mln zł, ale sprawa ma charakter rozwojowy – zaznaczył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
(źr:TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close