RegionWiadomość dnia

Które miast w województwie śląskim ma sześć rynków i buduje siódmy? Odpowiedź w WIDEO

Są miasta które mają 2 rynki, zdarzają się nawet takie, które mają ich trzy. Ale siedem? A takie miasto mamy w województwie śląskim. Dwa już są – reszta powstaje

 

Nowy rynek wkrótce powstanie w Jaworznie. Miasto będzie miało nie jeden, a siedem rynków. Dwa z nich już powstały – w dzielnicach Jeleń i Byczyna. Teraz czas na kolejne. Jeszcze w tym roku powstanie rynek w dzielnicy Dąbrowa Narodowa.

Nowy rynek wkrótce powstanie w Jaworznie. Miasto będzie miało nie jeden, a siedem rynków. Dwa z nich już powstały

-Skwer św. Katarzyny, który tam jest będzie zmieniona jego funkcja, poprawiona estetyka, będą zrobione ławki betonowe, które będą ozdobione mozaikami ceramicznymi i do tego nowe oświetlenie, nowa zieleń – mówi Marek Żak, z Wydziału Inwestycji Miejskich w Jaworznie.

Nowy rynek wkrótce powstanie w Jaworznie. Miasto będzie miało nie jeden, a siedem rynków. Dwa z nich już powstały

Nowy rynek powstanie przy skupiającej bezdomne osoby Wspólnocie Betlejem. Znajdzie się na nim kolorowa ceramika wykonana właśnie przez członków Betlejem. Koszt budowy nowego rynku to ponad 850 tysięcy złotych. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close