RegionWiadomość dnia

KZK GOP powie, czym oddychasz. Na tablicach informacje o jakości powietrza [ZDJĘCIA]

Na wszystkich tablicach SDIP publikowana jest informacja o stanie powietrza na terenie aglomeracji. Komunikaty udostępniane są dzięki nawiązaniu współpracy przez KZK GOP z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Katowicach.

 

KZK GOP poparło inicjatywę WIOŚ, który zwrócił się z pomysłem prezentowania komunikatów o jakości powietrza w środkach transportowych komunikacji miejskiej i na przystankach komunikacyjnych. W godzinach 15:00 – 16:00 rozpoczęto publikowanie komunikatów przekazywanych przez przedstawicieli WIOŚ dotyczących jakości powietrza na elektronicznych tablicach przystankowych Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.  Jednocześnie KZK GOP zwrócił się także do operatorów – jako właścicieli pojazdów – o rozeznanie technicznych możliwości publikowania informacji na wyświetlaczach przeznaczonych do wizualnego prezentowania informacji pasażerskiej.

 

 
W zależności od jakości powietrza prezentowane będą komunikaty następującej treści:

 
*         Jakość powietrza będzie bardzo dobra – aktywność na wolnym powietrzu bez ograniczeń.

*         Jakość powietrza będzie dobra – aktywność na wolnym powietrzu bez ograniczeń.

*         Jakość powietrza będzie umiarkowana – przekroczony poziom normy pyłu zawieszonego, warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

*         Jakość powietrza będzie dostateczna – znacznie przekroczony poziom normy pyłu zawieszonego, należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu.

*         Jakość powietrza będzie zła – wysoki poziom pyłu zawieszonego, powinno się unikać aktywności na wolnym powietrzu.

*         Jakość powietrza będzie bardzo zła – bardzo wysoki poziom pyłu zawieszonego, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close