KrajRegion

Latał po ulicy z bronią. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli mężczyznę z raną postrzałową

43-letni mężczyzna odpowie, m.in. za nielegalne posiadanie broni palnej oraz uszkodzenie ciała mężczyzny, którego policjanci znaleźli w mieszkaniu podejrzanego.

 

1 stycznia, przed godz. 11, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który idzie ulicą Podgórną i ma przy sobie broń palną. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce nieumundurowanych  policjantów. Gdy policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego, podeszli do niego i przedstawili się. Mężczyzna cały czas trzymał ręce w kieszeniach, a gdy usłyszał, że ma do czynienia z policjantami, wyciągnął ręce, w prawej dłoni trzymał pistolet. Policjanci zareagowali błyskawicznie, wytrącili mu broń i obezwładnili w kilka sekund. Mężczyzna został zatrzymany, a broń została zabezpieczona przez policyjnego technika kryminalistyki.

Zatrzymany to znany policjantom 43-letni zielonogórzanin, wcześniej wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa, które miał popełniać nie tylko na terenie Zielonej Góry, ale także w innych częściach kraju. W chwili zatrzymania był pijany – miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto została mu pobrana krew na obecność środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli leżącego na podłodze innego mężczyznę z raną postrzałową nogi.

Trwają czynności operacyjne i procesowe, które pozwolą ustalić przebieg zdarzenia w mieszkaniu. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, 43-latek został tymczasowo aresztowany na 3miesiące. W tej sprawie trwa prokuratorskie śledztwo.

 

źr. Policja Lubuska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close