Łatwo nie było, ale daliśmy radę! TVS Team wziął udział w 12. PKO Bytomskim Półmaratonie! [WIDEO]

Po rocznej przerwie, na ulice Bytomia powrócili biegacze. 12. PKO Bytomski Półmaraton zgromadził ponad tysiąc zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 21, 10,5 oraz 5 kilometrów. Na trasie nie zabrakło też zawodników z TVS Team!

W tegorocznej edycji Bytomskiego Półmaratonu zwyciężył Mateusz Mrówka z Radlina. Trasę ponad 21 kilometrów pokonał w czasie jednej godziny, piętnastu minut i 47 sekund. Drugie miejsce, ze stratą 26 sekund zajął Andrzej Nowak, a na trzecim stopniu podium uplasował się bytomianin, reprezentant Miechowickiej Grupy Biegowej Piotr Mrachacz (ze stratą 1 minuty i 2 sekund). Wśród kobiet najlepsza była pochodząca z Ukrainy Iryna Masnyk z czasem 1:27:15, drugie miejsce zajęła Aneta Szecówka z czasem 01:28:34, a trzecie Anna Bodnar (01:29:31).

Po rocznej przerwie, na ulice Bytomia powrócili biegacze. 12. PKO Bytomski Półmaraton zgromadził ponad tysiąc zawodników

Stawka biegu była wysoka. Na zwycięzców czekały cenne nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. Start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane na parkingu centrum handlowego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach.

Podczas półmaratonu mogliśmy też zobaczyć wielu biegaczy z doczepioną kartką z napisem 'Biegnę dla Filipa”. 8-letni Filip urodził się z zespołem wad złożonych, który powoduje wiele komplikacji zdrowotnych. Chłopiec wymaga stałej wielowymiarowej rehabilitacji oraz specjalistycznego leczenia. Filip jest podopiecznym Fundacji „Słoneczko”. W zamian za zaangażowanie biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na jego leczenie.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg, rozlosowano nagrodę główną, samochód osobowy Toyota Aygo oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Ci, którzy nie czuli się na siłach, aby przebiec całą trasę, mogli wystartować na krótszych odcinkach odpowiednio 10 km albo 5 km, tę kategorię wygrał bytomianin Bruno Łęski. Pięćdziesiąt osób wystartowało też w kategorii Nordic Walking.

źródło: UM Bytom
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Konferencja prasowa ministra zdrowia: Rośnie liczba zakażeń covid-19. Co z obostrzeniami?