Region

Legendia z rekordami! Śląskie Wesołe Miasteczko coraz popularniejsze

Za nami pierwsza część sezonu w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Jak on przebiega? Lech Coaster zbiera kolejne nagrody, Bazyliszek okazuje się prawdziwym hitem, trwają przygotowania do kolejnych imprez z cyklu Legendia at night, pada też dzienny rekord frekwencji, którego w chorzowskim parku rozrywki nie było od kilkudziesięciu lat.

Od 31 marca, frekwencja dopisuje –cieszy się Izabela Kieliś, brand manager Śląskiego Wesołego Miasteczka. – Goście podkreślają, że najbardziej rzucają się w oczy zmiany wizualne: nowe alejki, aranżacje zieleni, wystrój. Ludzie, którzy nie byli u nas od pięciu lat, mają problem z rozpoznaniem tego miejsca.

Legendia to jednak przede wszystkim nowe atrakcje, a tu Lech Coaster jest ciągle na fali wznoszącej. Tym razem został wyróżniony przez Stowarzyszenie Miłośników Parków Rozrywki w Niemczech, jako jedna z najlepszych atrakcji roku 2017.

Nagroda została przyznana na podstawie obserwacji i wyników, które „Lech” już zrobił. Jej wręczenie zaplanowano na 30 czerwca – tłumaczy Kieliś.

Już wkrótce zostanie uruchomiony drugi wagonik, który sprawi, że przepustowość kolejki będzie dwukrotnie większa. Lech Coaster przeszedł również do finałowego etapu prestiżowego konkursu architektonicznego „Budowa Roku”.Również otwarty w tym roku Bazyliszek okazał się strzałem w dziesiątkę. Urządzenie przyciąga przede wszystkim najmłodszych. I zazwyczaj na jednej przejażdżce się nie kończy.

Również infrastruktura towarzysząca, czyli przeniesienie w to miejsce rura parku oraz budowa zaplecza gastronomicznego, cieszą się dużym wzięciem. To miejsce relaksu dla rodziców, którzy mogą odpocząć i napić się kawy po zwiedzaniu parku, a ich dzieci mają szansę się wyszaleć. Cały budynek sprawdza się kompleksowo i już teraz widzimy, że jego budowa była doskonałym pomysłem – wyjaśnia Kieliś.

W tym sezonie chorzowski park rozrywki zachęca do udziału w cyklu „Legendia at Night”.  Jazda na karuzelach trwa od godziny 21 do północy. Podczas każdej edycji odbywa się dedykowany pokaz multimedialny, który jest połączeniem muzyki, światła i dźwięku. Motywem przewodnim są w tym przypadku żywioły.

Zależy nam na tym, aby każde z tych wydarzeń miało jakąś wartość dodaną, zarówno w części dziennej, jak i nocnej – podkreśla Kieliś.

Źródło: Park Śląski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close