KrajRegionWiadomość dnia

Lekarze dla bezpieczeństwa swoich bliskich zamieszkają w internatach

Na wniosek Okręgowej Izby Lekarskiej i Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, trzy budynki, w którym do niedawna przebywali studenci zostaną zamienione na miejsca noclegowe dla lekarzy, którzy maja kwarantannę lub ze względów bezpieczeństwa nie chcą wracać do swoich bliskich. Internaty posłużą jako tymczasowe miejsce zamieszkania, dla tych którzy codziennie prowadzą czynną walkę z epidemia koronawirusa w Polsce.

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O pomyśle skierowanym dla pracowników służby medyczny Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował we wtorek na konferencji – Wiem, że był z tym problem, w związku z tym wytypowaliśmy trzy lokalizacje w Warszawie, gdzie normalnie są bursy dla uczniów i studentów, które w tej chwili nie są wykorzystywane i dlatego w tych miejscach zorganizowaliśmy tymczasowy pobyt pracowników szpitali. Też dla nich przygotowaliśmy takie miejsca w razie czego, gdyby chcieli albo odpocząć, albo skorzystać z takiego miejsca, żeby nie musieć wracać do domu – to też takie miejsca będą dla nich przygotowane – powiedział Trzaskowski. To dobry ruch władz miasta i Okręgowej Izby Lekarskiej, który pomoże lekarzom i pielęgniarkom w tych trudnych chwilach. Przypomnijmy, że to oni stoją na pierwszym froncie walki z epidemią koronawirusa w Polsce, często nie mając obecnie czasu na sen czy posiłek. Buduje też postawa mieszkańców wielu miast, którzy do szpitali dostarczają żywność, napoje, środki czystości czy maseczki i rękawice ochronne tak niezbędne w czasie epidemii.

Ciekawe czy władze miasta Katowice są w stanie wykonać taki gest dla służby zdrowia w naszym regionie i czy akademiki chociażby Uniwersytetu Śląskiego, Medycznego czy Ekonomicznego mogłyby posłużyć jako tymczasowy dom dla lekarzy i pielęgniarek. Warto to przemyśleć i ewentualnie wdrożyć.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Wyszedł z dzieckiem na spacer. Policja wlepiła mu mandat! [WIDEO]

Nie dajcie się oszukiwać i nie kupujcie testów do samodzielnego wykonywania w domu

Zaskakujący gest więźniów – podziękowali medykom za ich trud w walce z koronawirusem

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close