KrajRegionZdrowie

Lekarze są w szoku! Na świat przyszedł noworodek rekordzista! Miał ponad 5,5 kg!

-Słuszną linię ma nasza partia – mówił w kultowym filmie „Miś” jeden z bohaterów na wieść o wadze dziecka. Ciekawe, co powiedziałby teraz. W jednym z polskich szpitali na świat przyszedł noworodek – rekordzista! Dziecko w chwili narodzin miało już 65 centymetrów!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O nietypowym porodzie informuje Polsat News. W jednym ze szpitali w Poznaniu na świat przyszedł noworodek o gabarytach daleko odbiegających od typowo-noworodkowych. Dziecko, jakie urodziło się w Poznaniu miało wagę 5660 gramów i mierzyło 65 cm.

Zarówno noworodek jak i szczęśliwa mama są zdrowi, zostali już wypisani ze szpitala. Jak informują lekarze – czują się dobrze. Noworodek to chłopiec, któremu nadano imię Aleksander. Przyszedł na świat pod koniec października. To największe dziecko urodzone w poznańskim szpitalu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Poród odbył się przez cesarskie cięcie.

To noworodek – rekordzista, ale w Poznaniu. W całej Polsce rekord należy do innego „maluszka”. 12 lat temu, w 2007 roku w szczecińskim Szpitalu Wojskowym na świat przyszedł Kacper. I to na razie on może mówić o sobie noworodek – rekordzista. W chwili narodzin miał bowiem 7 kg 130 gramów i mierzył 66 centymetrów!

 

źródło: Polsat News
Obraz  Sasin Tipchai z  Pixabay
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

3 młode osoby zginęły w wypadku w Zawierciu! Seat zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Śląskie: Policja zgarnęła z pola poszukiwacza skarbów. Ktoś na niego doniósł [ZDJĘCIA]

Derby Górnik-Piast: Ktoś rzucał w kapitana Piasta butelką po wódce?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Lekarze są w szoku! Na świat przyszedł noworodek rekordzista! Miał ponad 5,5 kg!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close