RegionWiadomość dnia

Lekarze sądowi za łapówki dawali zwolnienia członkom gangu Psycho Fans! [WIDEO]

Dziewięć osób, w tym czterech lekarzy sądowych odpowie za wystawianie zwolnień lekarskich za łapówki. Lekarze mieli wystawiać lewe zwolnienia członkom gangu Psycho Fans, a tym samym umożliwiać im opóźnianie rozpraw sądowych. W tej sprawie prokuratura postawiła 79 zarzutów.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Nie wszystkie zaświadczenia były wypisywane w zaciszu gabinetów lekarskich. Były również takie przypadki, że ci oskarżeni pozwalali sobie na to, że przyjeżdżali do mieszkania lekarza i tam uzyskiwali wpis w takim zaświadczeniu. Były również takie przypadki, że dana osoba nawet nie pojawiała się u lekarza – mówi Tomasz Tadla, Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej.

Za wystawienie zwolnienia lekarze mieli brać łapówki w kwocie od 50 do 500 zł. Prokuraturze udało się postawić zarzuty dzięki zeznaniom świadka koronnego oraz osób, które wręczały łapówki.

 

– Byli na tyle świetnie zorganizowani, że też mieli sposoby na to, żeby przedłużać kilka procesów, które się toczyły. Bo chodzi o proces, który się toczył przed Sądem Okręgowym w Katowicach, proces przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej, no i przede wszystkim główny proces, który się toczy przed Sądem Okręgowym w Gliwicach. To jest słynny proces dotyczący początków Psycho Fans, gdzie zasiada cała wierchuszka gangu, oskarżona o napady i kradzież blisko 2 mln zł – mówi Marcin Pietraszewski, Gazeta Wyborcza, autor tekstów o Psycho Fans.

Jeden z oskarżonych lekarzy oraz dwóch pozostałych oskarżonych przyznało się do winy. Pozostałym za to przestępstwo grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close