Silesia Flesz najnowsze informacje

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Monachium i 14 medali polskich reprezentantów

Polacy w Monachium zdobyli 14 medali w tym trzy złote

Takiego sukcesu polscy lekkoatleci już dawno nie zafundowali swoim wiernym kibicom. Podczas Mistrzostw Europy w Monachium, które zakończyły się w niedzielę, Polacy zdobyli 14 medali, w tym trzy złote.

Trzy złote, sześć srebrnych i 5 brązowych medali zdobyli Polacy w trakcie 25. edycji lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Monachium. Co ważne, 12 z medali zdobyły kobiety. W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zajęła 6. miejsce. W poprzednich trzech imprezach Polacy zdobyli po 12 krążków. Co ciekawe Polacy podczas tegorocznych finałowych sztafet ustanowili nowe rekordy Polski, zdobywając przy tym srebro (kobiety) i brąz (mężczyźni). Biało-Czerwone w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda finiszowały z czasem 42,61, bijąc rekord Polski.

Pia Skrzyszowska z Monachium wraca z dwoma medalami, w tym jednym złotym, który zdobyła w biegu na 100 metrów przez płotki. Anna Kiełbasińska natomiast zdobyła aż trzy medale, w tym indywidualnie medal brązowy, a w sztafecie 4 x 400 metrów srebro.

Łącznie od pierwszej edycji imprezy, która odbyła się po raz pierwszy w Turynie w 1934 r. polska reprezentacja zdobyła 179 medali.

autor: Bartosz Bednarczuk