Region

Listopadowy rekord i rekonstrukcja dziadów, czyli Kalejdoskop Regionów w TVS

Kalejdoskop Regionów to publicystyczna propozycja Telewizji TVS. Premierowe odcinki zobaczycie w każdy piątek o godzinie 17:15. W dzisiejszym odcinku o rekordzie ciepła w Polsce, luce pokoleniowej, która jest problemem polskich film i kilka słów o halloween i dziadach: które święto powinniśmy obchodzić w Polsce?

Padł polski rekord ciepła w listopadzie!

Listopad przyniósł nam rekordową temperaturę od czasów prowadzenia badań temperatury. Nikogo nie dziwi fakt, że wielu Polaków idąc po bułki do sklepu ubiera się w letnie t-shirty i krótkie spodenki. Nie wszystkim jednak się ten stan rzeczy podoba. Kalejdoskop Regionów zawita z kamerą m.in. na dąbrowskiej Pogorii gdzie rozpoczął się sezon „Pogorii Morsuje”.

Luka pokoleniowa i kompetencyjna jako problem w przedsiębiorstwach.

Dowiemy się jak ważna jest wielopokoleniowość w firmach. Filip Grzegorczyk – prezes zarządu Tauron Polska Energia S.A. opowie m.in. o zarządzaniu zasobami ludzkimi tak, by uwzględniało każde pokolenie. Poruszymy też temat inwestowania w młodych ludzi. Wszystko w ramach konferencji „Moc Pokoleń”, która odbyła się w Gliwicach.

Dziady czy Halloween? Co powinniśmy świętować w Polsce?

Dziady czyli przedchrześcijański obrzęd zaduszny zrekonstruowano w strumieniu koło Cieszyna. Święto, podczas którego zapraszamy do wspólnego biesiadowania naszych przodków. Grupa fascynatów odtworzyła realia tamtych czasów, by między innymi oddać cześć zmarłym.

Warto zestawić to z celtyckim świętem Halloween, które staje się coraz popularniejsze nawet w Polsce. Święto, które słynie z ludzi przebranych za straszne postaci i ton cukierków albo psikusów, było już tematem naszych rozważań:

HALLOWEEN: Skąd pochodzi i jak obchodzone jest w Polsce i na świecie?

Giełda kolejek w Sosnowcu czyli o pociągach, które nigdy się nie spóźniają

Modelarstwo kolejkowe to gałąź tego hobby, zajmująca się odwzorowaniem wszystkiego, co kojarzy nam się z transportem kolejowym. Miłośnicy kolejnictwa po raz kolejny zebrali się w Sosnowcu by uzupełnić elementy potrzebne do wykonywania kolejnych modeli, podpatrzeć co robią inni fascynaci modeli związanych z kolejnictwem i wymienić się doświadczeniami. Opowiedzieli nam, co jest ciekawego w tym hobby, dlaczego akurat kolej i jak droga jest ta pasja.

(Mateusz Pojda)

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close