AlarmRegion

Lockdown dobija Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Żeby przetrwać, sprzedają parking

Dla stowarzyszenia, do którego należą Sztolnia Czarnego Pstrąga czy tarnogórska kopalnia srebra, okres pandemii i związany z nią brak turystów to czas odważnych decyzji. By zatrzymać widmo bankructwa, członkowie stowarzyszenia zdecydowali się sprzedać miastu parking, a o tym czy do transakcji dojdzie mają zdecydować teraz radni.

 

 

Ze Śląska ruszyły wycieczki zarośniętych do fryzjerów w Małopolsce 😉

TOP 5 SILESIA FLESZ zawsze w niedzielę o 19.50 w TVS!

– Nasze prawo lokalne stanowi tak, że burmistrz chcąc kupić nieruchomość powyżej pół miliona złotych musi prosić o zgodę radnych rady miejskiej. Taki projekt uchwały burmistrz przekazał radnym – mówi Piotr Korab, UM w Tarnowskich Górach.

Jeśli radni się zgodzą to do budżetu stowarzyszenia powinno wpłynąć ponad 600 tys. złotych. Miesięczny koszt utrzymania zabytków UNESCO to około 200 tys. złotych, więc taka kwota wystarczy na 3 miesiące spokojnego funkcjonowania. Co ważne Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej nie poprzestaje tylko na sprzedaży parkingu i szuka pieniędzy, gdzie tylko to możliwe.

Sztolnia Czarnego Pstrąga ratuje się jak może. Stowarzyszenie chce miasto sprzedać parking
Sztolnia Czarnego Pstrąga ratuje się jak może. Stowarzyszenie chce miasto sprzedać parking

– Szukamy partnera strategicznego, piszemy do różnych firm krajowych i zagranicznych również po to aby zainteresować ich naszą sytuacją. Nie siedzimy z założonymi rękami – mówi Grzegorz Rudnicki, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Tak jak i miasto, które ostatnio zostało członkiem wspierającym stowarzyszenia i tym samym może może pomagać w utrzymaniu zabytkowych obiektów. Głosowanie w sprawie zakupu parkingu przy ul. Szczęść Boże już w najbliższą środę.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Opony, butelki, torebki foliowe, a nawet sprzęt RTV. To wszystko było w mysłowickim lesie [WIDEO]

Oszuści podszywają się pod rachmistrzów! Oto nowa metoda oszustwa na spis powszechny

Od dziś program szczepień ma przyspieszyć. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close