Region

Lód załamał się pod trzema chłopcami. Dramatyczna akcja policji

Dramatyczna akcja ratunkowa w miejscowości Września w województwie wielkopolskim. 22 stycznia pod dwoma chłopcami w wieku 8, 12 i 12 lat załamał się lód. Na pomoc ruszyli policjanci, liczyła się każda sekunda.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

22 stycznia br. o godzinie 16:30 podczas patrolu ul. Szosa Witkowska we Wrześni policjanci spostrzegli 3 młode osoby chodzące po lodzie na Stawie Glinki. Natychmiast zatrzymali radiowóz i wybiegli z niego celem zabrania chłopców z lodu, niestety pod chłopcami lód się załamał.

Jeden z nich znajdował się około 8 metrów od brzegu. Na miejscu tego zdarzenia natychmiast zjawili się kolejni policjanci oraz dwie osoby postronne. Podjęta została błyskawiczna decyzja o wejściu do wody trzymając się za ręce, ratujący mundurowi stworzyli tak zwany „łańcuch życia”.

Dużym utrudnieniem w dojściu do chłopca był lód, który policjanci rozbijali rękoma, dzięki takiej strategii udało się uratować pierwszego chłopca w wieku 12 lat. Po wyciągnięciu z zimnej wody został on zabrany do Szpitala Powiatowego we Wrześni.

Dwóch pozostałych chłopców znajdowało się prawie na środku zbiornika i trzymało się resztkami sił na powierzchni lodu. Policjanci cały czas z nimi rozmawiali i przekazywali im jak mają się zachowywać żeby nie schowali się pod lód. Po chwili do akcji ratowniczej przyłączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, którzy przy pomocy łodzi wyciągnęli pozostałych w wodzie chłopców w wieku 8 i 12 lat. Dodatkowo okazało się, że 12-latkowie są braćmi.

Przemoczeni chłopcy również zostali przetransportowani do szpitala. Dyżurujący lekarz, stwierdził duże wychłodzenie, ponieważ po sprawdzeniu temperatury chłopcy mieli po 35 stopni. Jednak po badaniach rodzice usłyszeli od lekarza, że życiu i zdrowiu ich dzieci nic nie zagraża.

Źródło: KPP Września

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już rano zabrakło terminów na szczepienia dla seniorów 70+! [WIDEO]

To koniec Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach? Bankructwo może być kwestią kilku miesięcy

Wisła idzie na wojnę z rządem. 1 lutego hotele, stoki i restauracje mają się otworzyć!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close