AlarmRegionWiadomość dnia

Lubliniec: O włos od tragedii! Rodzina z małym dzieckiem w szpitalu po zatruciu czadem! [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 21.00. Oficer dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Pod wskazany adres, dyżurny skierował policyjne patrole. Na miejscu okazało się, że dwie osoby dorosłe i 3-letnie dziecko, z objawami zatrucia trafiły do szpitala. Pomiary wykonane przez strażaków wykazały niebezpieczne stężenie trującego gazu w jednym z mieszkań oraz na dwóch klatkach schodowych.

 

Z uwagi na zagrożenie z budynku ewakuowano 50 osób. Mieszkańcy schronili się w postawionych przed blokiem namiotach. Mogli się tam ogrzać i poczekać do czasu zakończenia działań służb ratunkowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną ulatniania się tlenku węgla mógł być uszkodzony piec i niedrożne przewody wentylacyjne. Po przewietrzeniu pomieszczeń i odcięciu dopływu niebezpiecznego gazu, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszkań.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close