RegionWiadomość dnia

Ludzie w kombinezonach i opryski. Kolejne miasto na Śląsku dezynfekuje przystanki [ZDJĘCIA]

W Bytomiu rozpoczęła się dezynfekcja przystanków komunikacji miejskiej. 60 wiat przystankowych zostanie zdezynfekowanych na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. Dezynfekcja rozpoczęła się w sobotę wieczorem, 28 marca od przystanków na dworcu autobusowym na pl. Wolskiego.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dezynfekcja prowadzona jest metodą opryskową, za pomocą urządzenia wysokociśnieniowego rozprowadzającego biobójczy roztwór podchlorynu sodu. Na zlecenie MZZiGK realizuje ją firma WC Serwis Sp. z o.o. z Zabrza, a dezynfekcja wiat przystankowych prowadzona jest w godzinach wieczornych oraz w nocy.

Celem dezynfekcji wiat przystankowych /autobusowych i tramwajowych/ jest ograniczenie rozpowszechniania się wirusa COVID-19. Warto dodać, że oprócz dezynfekcji wiat przystankowych w przyszłym tygodniu zdezynfekowane zostaną również przejścia podziemne na terenie miasta, a także szalety miejskie.

Dezynfekcja 60 wiat przystankowych zakończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek – czyli z 29 na 30 marca.

60 wiat przystankowych zostanie zdezynfekowanych na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu (fot.UM Bytom)
60 wiat przystankowych zostanie zdezynfekowanych na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu (fot.UM Bytom)
źródło: UM Bytom
foto: UM Bytom
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ofiara koronawirusa na Śląsku. 75-latek zmarł w szpitalu w Bytomiu

Pijany wszedł do sklepu i mówił, że ma koronawirusa. „Mam misję zabić ludzi”

Bezdomny wysłany na kwarantannę domową. Gdzie poszedł?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close