RegionWiadomość dnia

Śmiertelny przypadek koronawirusa na Śląsku: Są nowe szczegóły

Jest więcej szczegółów odnośnie kolejnego, czwartek już przypadku śmiertelnego koronawirusa w województwie śląskim.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

W niedzielę, 29 marca służby prasowe Ministerstwa Zdrowia poinformowały o śmierci w szpitalu w Raciborzu 82-letniego mężczyzny, zakażonego koronawirusem. To – jak informuje z kolei Śląski Urząd Wojewódzki – mieszkaniec podgliwickich Sośnicowic.

-Z żalem informujemy o śmierci 82- letniego mieszkańca gminy Sośnicowice. Mężczyzna był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam też zmarł dzisiaj w nocy. Mieszkaniec miał choroby współistniejące – czytamy w komunikacie ŚUW w Katowicach.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 50 nowych przypadkach zachorowań. Ani jeden tym razem nie dotyczy województwa śląskiego. -Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

-Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego – czytamy w komunikacie, jaki wydało Ministerstwo Zdrowia.

Bilans zachorowań jak i ofiiar śmiertelnych COVID-19 rośnie coraz szybciej. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1771 osób. Już 20 przypadków zakażenia zakończyło się śmiercią chorych. W województwie śląskim mamy 4 przypadki zgonów. W sumie stwierdzono w naszym regionie 187 przypadków koronawirusa.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: ŚUW w Katowicach/ Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ofiara koronawirusa na Śląsku. 75-latek zmarł w szpitalu w Bytomiu

Pijany wszedł do sklepu i mówił, że ma koronawirusa. „Mam misję zabić ludzi”

Bezdomny wysłany na kwarantannę domową. Gdzie poszedł?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close