RegionWiadomość dnia

Śmiertelny przypadek koronawirusa na Śląsku: Są nowe szczegóły

Jest więcej szczegółów odnośnie kolejnego, czwartek już przypadku śmiertelnego koronawirusa w województwie śląskim.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

W niedzielę, 29 marca służby prasowe Ministerstwa Zdrowia poinformowały o śmierci w szpitalu w Raciborzu 82-letniego mężczyzny, zakażonego koronawirusem. To – jak informuje z kolei Śląski Urząd Wojewódzki – mieszkaniec podgliwickich Sośnicowic.

-Z żalem informujemy o śmierci 82- letniego mieszkańca gminy Sośnicowice. Mężczyzna był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam też zmarł dzisiaj w nocy. Mieszkaniec miał choroby współistniejące – czytamy w komunikacie ŚUW w Katowicach.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 50 nowych przypadkach zachorowań. Ani jeden tym razem nie dotyczy województwa śląskiego. -Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

-Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego – czytamy w komunikacie, jaki wydało Ministerstwo Zdrowia.

Bilans zachorowań jak i ofiiar śmiertelnych COVID-19 rośnie coraz szybciej. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1771 osób. Już 20 przypadków zakażenia zakończyło się śmiercią chorych. W województwie śląskim mamy 4 przypadki zgonów. W sumie stwierdzono w naszym regionie 187 przypadków koronawirusa.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: ŚUW w Katowicach/ Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ofiara koronawirusa na Śląsku. 75-latek zmarł w szpitalu w Bytomiu

Pijany wszedł do sklepu i mówił, że ma koronawirusa. „Mam misję zabić ludzi”

Bezdomny wysłany na kwarantannę domową. Gdzie poszedł?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close