KrajRegion

Maczetą zniszczyli XVIII-wieczną rzeźbę sakralną. Dwóm mieszkańcom Nysy grozi do 8 lat więzienia

Do 8 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Nysy podejrzanym o zniszczenie XVIII-wiecznej rzeźby sakralnej. 37 i 40-latek zostali zatrzymani na jednej z ulic miasta w niespełna godzinę od zgłoszenia. Kryminalni zabezpieczyli maczetę użytą podczas dewastacji.

 

Informację o tym zdarzeniu, dyżurny nyskiej komendy otrzymał po godzinie 9 rano, w poniedziałek, 21 maja. Ze zgłoszenia wynikało, że ktoś uszkodził zabytkowy, XVIII-wieczny krzyż z rzeźbą Jezusa.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że uszkodzenie to powstało poprzez uderzenie ostrym przedmiotem. W wyniku czego, część zabytkowego artefaktu została odcięta. Mundurowi zabezpieczyli pozostawione przez sprawców ślady i ustalili rysopis podejrzewanych.

Maczetą zniszczyli XVIII-wieczną rzeźbę sakralną. Dwóm mieszkańcom Nysy grozi do 8 lat więzienia (fot.Policja Opolska)
Maczetą zniszczyli XVIII-wieczną rzeźbę sakralną. Dwóm mieszkańcom Nysy grozi do 8 lat więzienia (fot.Policja Opolska)

Już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu, kryminalni na jednej z ulic miasta, zauważyli dwóch wytypowanych mężczyzn. Zostali oni natychmiast zatrzymani. Okazali się nimi 37 i 40-letni mieszańcy Nysy. Przy nich to mundurowi zabezpieczyli maczetę, która została najprawdopodobniej użyta w kościelnej kruchcie. Mężczyźni byli pijani – mieli niemal po 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj usłyszeli zarzut dotyczący zniszczenia zabytku, do którego się przyznali. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia. Decyzją sądu, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

 

(źr: Policja Opolska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close