AlarmRegion

Mąka? Z takiej, jak na FOTO, chleb urwał by uszy. Zobaczcie, co przejęli policjanci w Mikołowie!

Wygląda niewinnie – jak proszek do pieczenie czy mąka. Ale piekarniczych cudów z tego zrobić raczej się nie da. Da się za to wpędzić w kłopoty. Mikołowska policja przejęła sporą ilość narkotyków.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Około 1 600 działek amfetaminy oraz ponad 100 działek marihuany nie trafi do potencjalnych odbiorców. Policjanci z mikołowskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn powiązanych z przestępczością narkotykową w powiecie mikołowskim. Jeden z nich usłyszał ponad 120 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku ze znaczną ilością narkotyków, grozi mu do 10 lat więzienia.

Zatrzymane w ubiegłym tygodniu osoby, to mikołowianie w wieku od 19 do 28 lat. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty popełnienia czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Około 1 600 działek amfetaminy oraz ponad 100 działek marihuany nie trafi do potencjalnych odbiorców (fot.KPP Mikołów)
Około 1 600 działek amfetaminy oraz ponad 100 działek marihuany nie trafi do potencjalnych odbiorców (fot.KPP Mikołów)

Jeden z nich, 20-letni mieszkaniec Mikołowa usłyszał aż 126 zarzutów, zarówno wytwarzania, posiadania jak i udzielania różnego rodzaju narkotyków. W związku z zabezpieczoną u niego znaczną ilością substancji niedozwolonych, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Na chwilę obecną mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Łącznie zabezpieczonych zostało 1 600 działek dilerskich amfetaminy, ponad 119 działek marihuany oraz 8 sztuk krzewów marihuany. Znalezione zostały także narzędzia używane w przestępczym procederze.

Obecnie policjanci dalej wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków oraz to, jakie było dalsze przeznaczenie zabezpieczonych narkotyków.

 

źródło: KPP Mikołów
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Znowu brakuje na Śląsku osocza ozdrowieńców!

Śnieg nadciąga do Polski! Temperatury nadal dodatnie. Sprawdź prognozę pogody

Kiedy przypadają niedziele handlowe w 2021 roku? Będzie ich tylko siedem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close