Oglądaj w TVSRegion

Marcin Mazur dołączył do zespołu Telewizji TVS! Kim jest nowy prowadzący?

Marcin Mazur dołączył do grona prowadzących programu „Poranek Silesia”. Kim jest nowy prowadzący TVS?

 

Marcin Mazur na antenie TVS zadebiutował w roli prowadzącego we wtorek 21 stycznia. Widzowie TVS będą mogli go oglądać w programie „Poranek Silesia” (dołączył do grona prowadzących obok Niny Nocoń i Ewy Masilonis).

 

Kim jest Marcin Mazur?

Marcin Mazur to 30-latek pochodzący z Knurowa. Zapytany o swoją zawodową przeszłość, wyznał, że na początku w ogóle nie rozważał pracy w mediach. Swoje pierwsze kroki w tym kierunku stawiał podczas stażu w TVN24 w Katowicach.

Gdy zakosztowałem życia w mediach, stwierdziłem, że może jednak warto spróbować – wspomina Marcin Mazur. – Po jakimś czasie przeniosłem się do Warszawy, do redakcji Faktów w TVN, gdzie zdobywałem doświadczenie dziennikarskie.

Marcin pracował również w Wirtualnej Polsce, jako reporter polityczny. Podczas swojej kariery w mediach zajmował się głównie polityką, gospodarką i ekonomią.

Dziennikarstwo jest o tyle fajne, że ciągle robi się coś innego – mówi Marcin o swoim wyborze zawodowym. – W mediach się bardzo dużo dzieje. Może inaczej – w życiu się bardzo dużo dzieje. Z kolei media mogą to opisywać. Przez to dziennikarz ma szansę rozwijać się każdego dnia. Fajnie jest śledzić te wszystkie zmiany i poznawać nowych ludzi.

 

Marcin Mazur poza kamerą

Bardzo mocno identyfikuję się z kuchnią śląską – mówi ze śmiechem nowy prowadzący TVS. – To jest dla mnie niesamowity element naszego regionu, który powinien być popularny w całym kraju i pokazywany wszędzie.

Mam dużą zajawkę na sport – opowiada Marcin o swoim hobby. – Na bieganie, pływanie, jazdę na rowerze. Zimą, szczególnie gdy jest kiepska jakość powietrza, idę na siłownie, basen albo zagrać w squasha. Mam też małe plany dotyczące triathlonu – zdradza. – Chcę w maju wystartować w zawodach, ale zobaczymy, jak się wszystko poukłada.

Ulubiona książka? – zastanawia się. – Naszego lokalnego patrioty, ale doskonale znanego w całym kraju Szczepana Twardocha – „Król”.

 

Marcin Mazur w TVS!

TVS ma dużą i ugruntowaną pozycję, jeżeli chodzi o nasz region – mówi Marcin zapytany o swoje wcześniejsze doświadczenia z TVS. – Obserwowałem, śledziłem i zerkałem na to, co się dzieje (…). Im lepiej ludzie zapoznają się z TVS, tym mocniej uświadomią sobie, w jakim stopniu ta telewizja jest potrzebna. W kontekście ogólnopolskim, mimo swojego regionalnego pochodzenia.

Na spotkanie z Marcinem Mazurem – nowym prowadzącym TVS – zapraszamy w każdy wtorek i co drugi czwartek w programie „Poranek Silesia”!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

TVS zmienia kanał nadawania w telewizji naziemnej. Przestrój odbiornik w lutym!

 

 

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, jak również na Instagramie!

Facebook Instagram

Marlena Borczyk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close