Region

Koronawirus jest śmiertelnie niebezpieczny! Co z paczkami z Aliexpress?

Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w Chinach przekroczyła 80. Zarażonych może być ponad dwa tysiące osiemset osób. Dane te wciąż jednak mogą być niepełne.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz radzi, jak stracić fortunę i jak zrobić oborę w Obornikach?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

23 stycznia 2020 r. wszystkie loty z Wuhan zostały odwołane. Został również wstrzymany cały transport publiczny oraz dalekobieżny. Podobne środki ostrożności zostały również wdrożone w pobliskiej miejscowości Huanggang. W Obu miastach, miejsca spotkań publicznych zostały zamknięte do odwołania, a władze miast zalecają unikanie uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach grupowych.

W Chinach epidemia przybiera na sile – władze zamykają publiczny transport, na lotniskach wprowadzane są nadzwyczajne środki ostrożności epidemiologicznej. Czy takie same będą wprowadzane w Europie i Polsce? Zalecenia odnośnie koronawirusa 2019-nCoV ma wydać wkrótce Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Tymczasem pojawiają się informacje, że koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Europy. dwóch turystów z Chin z objawami tego wirusa ma znajdować się w szpitalu w Finlandii, w miejscowości Ivalo. Pacjenci to członkowie rodziny, która właśnie z Wuhan przyleciała do Norwegii, a następnie przybyła do Finlandii. Od chorych pobrano już próbki do badań – analizy przeprowadzi laboratorium w Helsinkach

Co z paczkami z Aliexpress?

Koronawirus to infekcja dróg oddechowy, która przenosi się na człowieka drogą kropelkową.  Eksperci przekonują, że wirus nie jest w stanie przedostać się do Polski pocztą, bo do przetrwania potrzebuje żywego nosiciela.

Koronawirus wywołuje objawy podobne do ostrego zapalenia płuc, towarzyszy mu również wysoka gorączka, kaszel, bóle mięśniowe oraz duszności.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Borys Budka nowym szefem PO. Dziś w Katowicach zdradził swoje plany

Koncert Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS – tak bawiliśmy się w DMiT w Zabrzu!

Szok! 19-latka zabiła swojego ojczyma. Tragedia w Bobrownikach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close