KrajRegion

Marsz Milczenia Dla Drzew-stop wycince dziś w Parku Śląskim

W niedzielę w Parku Śląskim odbędzie się Marsz Milczenia Dla Drzew – stop wycince. To protest społeczny przeciw wycięciu 1327 drzew na historycznych terenach Parku Śląskiego. Mieszkańcy regionu wyrażą swój sprzeciw wobec dewastacji bezcennej zieleni, wzrostowi poziomu zanieczyszczenia i smogu, który truje każdego z nas.

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Prezydent Miasta Chorzowa wydał zgodę na wycięcie drzewostanu z terenu po Międzynarodowych Targach Katowickich – działki zakupionej przez spółkę deweloperską Green Park Silesia. Pod topór pójdą wysokie, zdrowe drzewa, stanowiące dom dla żyjących w Parku Śląskim zwierząt i stanowiące z parkiem jeden ekosystem. Przeciwko planowanej wycince zaprotestowali już przedstawiciele Parku Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego, licznych organizacji ekologicznych i społecznych.

Najwyższy czas, by siłę swojego niezadowolenia pokazali mieszkańcy!

Spotykamy się w najbliższą niedzielę, 14 lipca o godz. 15.00

Start – stacja kolejki linowej przy Stadionie Śląskim,

Koniec – stacja kolejki linowej przy Legendii.

Ponieważ w trakcie weekendu Park Śląski jest miejscem rekreacji i wypoczynku dla rodzin, planowane jest zachowanie ciszy i spokoju podczas przemarszu. Mile widziane transparenty i zielone stroje.

Z inicjatywą marszu wyszło Stowarzyszenie Niezależny Chorzów, poparło je Stowarzyszenie Nasz Park i Ratujmy Park Śląski.

 

źr. Niezależny Chorzów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close