Region

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Tysiące martwych ryb, kolejne tysiące uwięzione. Taki widok strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego zastali nad jednym ze zbiorników, które strzegą.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Grabić liście czy nie grabić?

Tysiące ryb zostało uwięzionych z powodu spuszczania wody z przepompowni na Jeziorze Żywieckim. Teren jest nierówny, nieprzygotowany, więc mnóstwo ryb zostało uwięzionych w niewielkich oczkach wodnych. Pozbawione tlenu szybko by padły.

Bytom: Koncert Życzeń na żywo! Kto zagra? [17 listopada]

– W ubiegłym roku SSR Żywiec również uczestniczyło w analogicznej akcji. Wtedy sprawa została zgłoszona, dostaliśmy informację, że teren będzie pogłębiony, aby sytuacja się nie powtórzyła – czytamy na fanpage’u Ochotniczej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu (fot. SSR Żywiec - Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego)
Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu (fot. SSR Żywiec – Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego)

Problem polega na tym, że woda jest spuszczana kilka razy dziennie z przepompowni, ryba wchodzi w ciąg nurtowy, następnie woda spływa do jeziora zostawiając „kałuże” i odcinając setki ryb, które giną w męczarniach z powodu braku tlenu.

Tym razem w 99 procentach przypadków martwa była ukleja, inne gatunki strażnicy przetransportowali w bezpieczne miejsce pracując na kolanach przez sześć godzin.

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu
Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu (fot. SSR Żywiec – Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego)

Wszystkie kręgowce powinny być uważane za zdolne do odczuwania cierpienia w większym lub mniejszym stopniu, bez różnicy między zimno- i ciepłokrwistymi. Będziemy domagać się odpowiedzi na w/w pytania. Nie może być tak, że nie potrafimy uczyć się na błędach, zwłaszcza, iż sytuacja była znana i nikt nic w tej sprawie nie zrobił, skończyło się na pustych obietnicach – piszą wędkarze z SSR Powiatu Żywieckiego.

Źródło: SSR Żywiec – Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 11 listopada bez wiz do USA! Prezydent Duda wydał oficjalne oświadczenie [WIDEO]

Piłkarz GKS Tychy pobity przez kiboli Ruchu Chorzów! Chcieli, żeby wyzywał Górnika Zabrze!

Ruda Śląska: Rodzina z Halemby, która straciła wszystko w pożarze, prosi o pomoc

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close