RegionWiadomość dnia

Masowe badania górników na koronawirusa w Rudzie Śląskiej. Testy w Bielszowicach i KWK Ruda

Kolejni górnicy badani na obecność koronawirusa. Dziś zaczęło się testowanie Ruchu Bielszowice KWK Ruda w Rudzie Śląskiej.

 

 

Hejterzy niszczą Śląsk i górników! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

 

-Dobrze właśnie, będę wiedział czy jestem chory czy niedziela – mówi Łukasz, pracownik ruchu Bielszowice KWK Ruda. -Będziemy wiedzieć ilu z nas jest zarażonych. Moim zdaniem to jest bardzo dobre. -Nie boicie się tego, że zamkną kopalnię? -Boimy się. Nie wiadomo co teraz będzie naprawdę, jak to będzie wszystko wyglądać skuli tego – mówi Adrian, pracownik ruchu Bielszowice KWK Ruda.

 

W ruchu Bielszowice odnotowano już 15 przypadków zakażenia koronawirusem. Na zimne starają się dmuchać władze Rudy Śląskiej. Dziś ogłosiły one, że otwarcie miejskich żłobków, przedszkoli oraz klas I – III w Rudzie Śląskiej zostało wstrzymane. Placówki mają być zamknięte do odwołania, bo zanim miasto je uruchomi chce poddać ich pracowników przesiewowym testom na obecność koronawirusa.

-Wczorajsza informacja z Łodzi, gdzie okazało się, że prawie 500 pracowników przedszkoli i żłobków prawdopodobnie jest zakażonych koronawirusem daje nam do myślenia. Chcemy mieć pewność, że dzieci, które trafią do tych placówek będą bezpieczne. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że badania które my wykonujemy nie są tak dokładne i miarodajne jak badania genetyczne wykonane przez sanepid, ale to nam da obraz sytuacji – podkreśla Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

 

W ruchu Bielszowice górnicy przechodzą testy po raz pierwszy. W kopalniach, w których do tej pory wykryto największą liczbą zakażeń tj. kopalni Jankowice, Murcki-Staszic, Sośnica, Pniówek oraz Bobrek badania przeprowadzono po raz drugi. Wyniki testów cały czas spływają. W sumie obecność koronawirusa stwierdzono już u około 2700 górników. Tymczasem Polska Grupa Górnicza powoli wznawia produkcję. Proces rozpoczął się od prowadzenia wydobycia na pojedynczych zmianach w ruchu Staszic kopalni Murcki-Staszic.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lokale gastronomiczne znowu otwarte! W takich miejscach obowiązuje szereg obostrzeń [WIDEO]

Zmiany w komunikacji miejskiej! Autobusami, tramwajami i pociągami pojedzie więcej osób [WIDEO]

Nowy kontrakt dla Jerzego Brzęczka? PZPN podjął decyzję ws. trenera kadry narodowej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close