KrajRegionWiadomość dnia

Masz kredyt? Możesz się cieszyć. RPP wie co ze stopami procentowymi

Bardzo możliwe, że stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie aż do końca kadencji Rady Polityki Pieniężnej, czyli do początku 2022 roku – poinformował w rozmowie z portalem Money.pl członek RPP Eryk Łon.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Bardzo dużo. Jeśli macie np. kredyt hipoteczny – będziecie nadal płacić mniejsze raty. I to całkiem sporo. Do tej pory, od początku wybuchu epidemii, Rada Polityki Pieniężnej cięła stopy procentowe trzy razy. Stopa referencyjna spadła z 1,5 proc. do 0,1 proc.

Jak kalkulują eksperci z Money.pl obecnie przy kredycie w wysokości 300 tys. zł na 30 lat kredytobiorca może zaoszczędzić ok. 250 zł miesięcznie, a przy kredycie w wysokości 450 tys. zł nawet 380 zł miesięcznie.

W rozmowie z portalem Eryk Łon powiedział, że podniesienie stóp procentowych mogłoby jeszcze bardziej zniechęcić firmy do inwestycji.

Kadencja Rady Polityki Pieniężnej upływa na początku 2022 roku.

Źródło: Money.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Mysłowicach powstanie nowa kopalnia! Będzie fedrowała 35 lat! [WIDEO]

„Olej pociąg”, czyli autobusy idą na cenową wojną z koleją na trasie Katowice – Kraków

Śląskie: Pieniądze z rządowego funduszu nie trafiły do wszystkich. Część miast czuje się oszukana

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close