AlarmRegionWiadomość dnia

„Olej pociąg”, czyli autobusy idą na cenową wojną z koleją na trasie Katowice – Kraków

13 grudnia, kiedy Koleje Śląskie rozpoczynają kursowanie na trasie Katowice – Kraków jeszcze przed nami, a cenowa licytacja na tej trasie już trwa. Pasażerowie mogą mieć trudny wybór, bo przewoźnicy prześcigają się w ofertach. Na wojnę z pociągami idą prywatne linie autobusowe. Choć jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą.

 

 

Kto zdarł skórę z psa w Mysłowicach? Szukamy sprawcy razem z policją! TOP 5 Silesia Flesz


– Szybciej dojeżdża zdecydowanie przez A4. Jak patrzyłem na przejazd pociągami, to nawet trzy godziny zajmowało, a autobusem w godzinę można dojechać spokojniemówi Augustyn, mieszkaniec Katowic. Bus szybciej jedzie, jest też bezpośredni. Na przykład z Zabrza mam do Krakowa to jest tam 90 minutpodkreśla Aneta, mieszkanka Zabrza.

Autobus jest szybszy, ale już niedługo, bo od niedzieli z Katowic do Krakowa będzie znacznie więcej połączeń kolejowych niż do tej pory. Dlatego jeden z przewoźników reklamuje się w sieci hasłem „Olej kolej” i przekonuje, że autobus to najlepszy środek transportu.

 

-Nie rozumiem bulwersacji. To kolej obniżyła ceny, wprowadziła promocję 13 zł za bilet i to kolej zapoczątkowała niskie ceny na trasie Katowice-Kraków. Nie pozostaliśmy oczywiście bez odzewu i obniżyliśmy również cenę – mówi Dariusz Pieczara, prezes Inter Sp. z o.o.

Pasażerowie zapłacą za bilet normalny na autobus 12 złotych, a na pociąg 13 zł. Dwaj regularni przewoźnicy kolejowi, którzy będą kursowali pomiędzy Katowicami a Krakowem, nie mają wątpliwości, że z pociągu korzystać będzie wiele osób.

"Olej pociąg", czyli autobusy idą na cenową wojną z koleją na trasie Katowice - Kraków
„Olej pociąg”, czyli autobusy idą na cenową wojną z koleją na trasie Katowice – Kraków

-Nie można się było w zasadzie niczego innego spodziewać. Przewoźnicy autobusów i również są w ciężkiej sytuacji związanej z pandemią. Również musieli reagować na to. My prowadzimy swoją kampanię promocyjną połączenia na Kraków od dłuższego okresu czasu – mówi Tomasz Musioł, Koleje Śląskie.

-W latach ubiegłych oferta połączeń kolejowych na tej trasie była ograniczona ze względu na prowadzoną modernizację linii kolejowej. Bardzo cieszymy się z tego, że już teraz będziemy mogli zaoferować pasażerom zupełnie nową jakość połączeń kolejowych w atrakcyjnej cenie. Jestem przekonany, że komfort podroży koleją przyciągnie pasażerów bardzo szybkomówi Dominik Lebda, Polregio.

Czas przejazdu już nie będzie miała aż takiego znaczenia przy wyborze autobus kontra pociąg, ponieważ jednym i drugim środkiem transportu pomiędzy stolicami województw pasażerowie pojadą w około 70 minut.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już otwarty! Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstał w Katowicach [WIDEO]

Na narty do Wisły bezpośrednio na razie nie pojedziemy. Winny całego zamieszania jest wykonawca

Czego Polacy szukają w Google? [LISTA NAJPOPULARNIEJSZYCH HASEŁ W 2020r.]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close