KrajRegionWiadomość dnia

Matura 2020: Mamy dla Was powtórki maturalne! Matematyka i chemia powtórki online! [WIDEO]

Matura 2020 została wywrócona do góry nogami przez koronawirus. COVID-19 mocno namieszał w sposobie zdawania matur, ale także w przygotowaniach do niej. Dla tych, którzy jeszcze się uczą – mamy coś ekstra – powtórki maturalne online! Matura z matematyki czy matura z chemii już nie muszą Was tak mocno martwić i stresować! Specjalne powtórki do matury 2020 znajdziecie poniżej!

 

 

O maturach przeczytajcie także:

Czy uczniowie będą pisali egzaminy w maseczkach? Jest odpowiedź MEN

 

Na pewno każdy z Was zastanawiał się już od kilku miesięcy, nie tylko jak będzie wyglądać matura 2020 ale przede wszystkim kiedy się ona odbędzie. Odpowiedź na pytanie co z maturą w tym roku poznaliśmy już w kwietniu, kiedy okazało się, że jeden z najważniejszych w życiu egzaminów odbędzie się miesiąc później. W starciu Matura a koronawirus to ten drugi był zwycięzcą. Mamy nadzieję, że w tym starciu to Wy na końcu cytując klasyka Internetu powiecie „Jestem zwycięzcą”. Próbna matura, a zwłaszcza jej wyniki to dziś zamierzchła historia. Ta ma prawdziwa będzie inna niż wszystkie przeprowadzone dotychczas. Nie dziwi więc rosnąca popularność w wyszukiwarce haseł „Matura czerwiec koronawirus” czy „Matura 2020 koronawirus.

O tym jak będzie wyglądała matura 2020 przeczytacie w tym miejscu:

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-cke-matura-2020

 

A teraz czas na nasze powtórki maturalne. Matura z matematyki to już obowiązek od kilku lat i czy komuś się podoba czy nie, z królową nauk zmierzyć się trzeba. Nasze powtórki maturalne z matematyki z pewnością Wam to ułatwią:

 

MATURA MATEMATYKA 2020

Centrum Szkoleniowe Telewizji TVS wraz z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach postanowiło przygotować dla was powtórkę, którą można sobie zrobić nawet na kilka dni przed maturą. Przypomnimy wam najważniejsze Wzory matematyczne, które naszym zdaniem, gdy wybije dzwon i matura matematyka się rozpocznie pomogą Wam udzielić prawidłowych odpowiedzi

 

Matura z matematyki: ELEMENTARNA MATEMATYKA – LEKCJA 1

Na pierwszej lekcji powtarzamy rzeczy proste, bo wiemy, że stres egzaminacyjny rządzi się swoimi prawami i to co oczywiste może okazać się wątpliwe a nawet nie do przejścia. Zatem ćwiczymy?

 

Matura z matematyki: ZACHĘCAMY DO RACHOWANIA – LEKCJA 2

Co matematyka ma wspólnego z piłką nożną przekonacie się oglądając kolejny odcinek naszej serii „Matematyka przed maturą”. Astronomiczne rachunki w wykonaniu doktora Jerzego Kuczyńskiego wcale nie są trudne, a przy okazji powtórzymy sobie działania na potęgach. Będą też równania linowe.

 

Matura z matematyki: DZIAŁANIA NA WIELOMIANACH – LEKCJA 3

Zaczynamy od obliczenia masy ziemi, ale tylko po to by pokazać wam jak praktycznie wykorzystać potęgi, tak by duże liczby można było łatwo policzyć. Będą też dwumiany, wzory skróconego mnożenia, koniunkcja, alternatywa, Twierdzenie Bézouta

 

Matura z matematyki:  CZAS NA FUNKCJE – LEKCJA 4

W tej powtórce to co niektórym śni się po nocach, bo i liczymy i rysujemy. Będą równania kwadratowe (trójmian kwadratowy), funkcje arytmetyczne i jeszcze raz wzory skróconego mnożenia.

 

Matura z matematyki:GEOMETRIA JEŻELI NIE POKOCHASZ TO PRZYNAJMNIEJ ZROZUMIESZ LEKCJA 5

W tej powtórce będą proste, pola, obwody, kąty, czyli to co w geometrii najpiękniejsze.

 

Matura z matematyki: MAGIA TRÓJKĄTA I KĄTA – LEKCJA 6

W ostatniej powtórce: twierdzenie Pitagorasa, funkcje trygonometryczne. Będzie też wstęp do prawdopodobieństwa.

Image by Chuk Yong from Pixabay

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close