KrajRegionWiadomość dnia

Matury po nauce zdalnej to będzie Waterloo? Dzisiaj maturzyści mierzyli się z językiem polskim

Próbne matury podczas pandemii. Dziś w Polsce odbyły się matury próbne z języka polskiego, do których uczniowie podeszli po praktycznie całym semestrze nauki zdalnej. Jak mówią nauczyciele to nie tylko test dla uczniów, ale i dla całego systemu narodowej edukacji online, która dla szkół ponadpodstawowych nieprzerwanie trwa od 24 października.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Nie można tutaj porównywać nauki stacjonarnej do nauki w przestrzeni informatycznej, bo lekcja online nie będzie tym samym co lekcja stacjonarna w sali lekcyjnej, ale jednocześnie staramy się by jak najwięcej przekazać wiedzy, jak najwięcej treści przekazać uczniom, no i w taki sposób żeby mogli jak najwięcej wynieść, skorzystać i mam nadzieję, że w jak największym stopniu nam się to udaje – mówi Marek Myśliński, dyrektor V LO w Bielsku-Białej.

 

To czy się uda zweryfikują przede wszystkim wyniki majowych egzaminów maturalnych, które jak wiadomo dla wielu są przepustką na wymarzone studia. Dzisiejsze egzaminy próbne odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym, z zachowaniem dystansu i podziałem na grupy by do minimum ograniczyć niepotrzebny kontakt. Uczniowie do tematu matur w tym trudnym okresie podchodzą z dużym optymizmem.

 

– Trzeba mieć samo motywację do tego i jeśli sami wiemy, że musimy ją dobrze napisać to napiszemy, prawda? – mówi Janek, maturzysta.

– Wizja przyszłości, pracy dobrze płatnej czy czegokolwiek to co nas motywuje i przede wszystkim te 3, 4 miesiące odpoczynku, które po tych ciężkich miesiącach przesiedzianych w domu, do których tak tęsknimy, to to nas ciągnie tak do przodu – mówi Konrad, maturzysta.

Jak przekazują uczniowie, na dzisiejszych maturach z języka polskiego musieli się zmierzyć z takimi klasykami jak Lalka czy Pan Tadeusz.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigantyczny skok zakażeń w woj.śląskim! Szpitale na południu regionu sparaliżowane!

Katowice: Z zawałem odesłano ją z dwóch szpitali! W trzecim kobietę trzeba już było reanimować

Rybnik: To nie żart! Nauczyciele dostaną 1 zł dodatku. I to brutto!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close