KrajRegionWiadomość dnia

Szokująca zbrodnia wstrząsnęła woj.śląskim. Teraz morderstwo Anny Garskiej wstrząśnie nami raz jeszcze [WIDEO]

Sprawą zabójstwa Anny Garskiej, przez jej męża – byłego policjanta – jeszcze niedawno żyła cała Polska. Zwłok kobiety nie odnaleziono do dzisiaj, mimo to sąd skazał Marka G. prawomocnie na 25 lat więzienia. Teraz powstała powieść na temat życia kobiety i jej zabójstwa. Książka nosi tytuł „Mocna więź”, a jej autorką jest mieszkająca w Katowicach Magdalena Majcher. W pisaniu pomagała jej matka zamordowanej kobiety.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Z nią przeprowadziłam najwięcej rozmów. I usłyszałam od niej pewnego dnia, że ona „wie i nie wie”, że Ania nie żyje. Wie, ponieważ wszystko na to wskazuje, zapadł prawomocny wyrok, morderca został skazanymówi Magdalena Majcher, pisarka.

Książka nie należy jednak do literatury faktu, jest powieścią. Choć jak przyznaje autorka 90 proc. zdarzeń w niej zawartych naprawdę miało miejsce. Premierę miała dopiero kilka dni temu, ale już dziś eksperci uważają, że może być jedną z najważniejszych w tym roku.

Tu jest wszystko ze smakiem, nie ma nic wpychane na siłę - mówi o powieści "Mocna więź" Adam Szaja, Smak Książki.
Tu jest wszystko ze smakiem, nie ma nic wpychane na siłę – mówi o powieści „Mocna więź” Adam Szaja, Smak Książki.

– Żyjemy w takim świecie, że „czym głupiej tym lepiej” i „czym bardziej brutalnie tym lepiej”. Tutaj nie ma ani „czym głupiej”, ani „czym bardziej brutalnie”. Ja nie wiem czy w tej książce pojawia się w ogóle kropla krwi. To jest wszystko napisane z uczuciem, jakby to powiedziała Olga Tokarczuk – to Magda jest taką „czułą narratorką”. Tu jest wszystko ze smakiem, nie ma nic wpychane na siłę – mówi Adam Szaja, Smak Książki.

Anna Garska zaginęła w lipcu 2012 roku. Według sądu jej mąż – Marek G. miał ją zabić, a zwłoki umieścić w torbie podróżnej i zakopać. W sierpniu 2019 roku były policjant usłyszał wyrok 25 lat więzienia.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigantyczny skok zakażeń w woj.śląskim! Szpitale na południu regionu sparaliżowane!

Katowice: Z zawałem odesłano ją z dwóch szpitali! W trzecim kobietę trzeba już było reanimować

Rybnik: To nie żart! Nauczyciele dostaną 1 zł dodatku. I to brutto!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close