RegionSportWiadomość dnia

Mecz Polska-Korea Południowa 27 marca. Komunikacja i parkingi w czasie meczu. 7 rzeczy, które koniecznie musicie wiedzieć

Mecz Polska – Korea Południowa, który już 27 marca na Stadionie Śląskiem to ważne wydarzenie sportowe. Do Parku Śląskiego w Chorzowie przyjedzie ponad 50 tysięcy kibiców z całej Polski. Tu znajdziecie pakiet informacji, gdzie można zaparkować samochody i jak będzie kursowała bezpłatna komunikacja miejska.

 

1. Nie będzie parkingów na terenie Parku Śląskiego
W dniu meczu nie będzie możliwości parkowania na terenie Parku Śląskiego. Miejsca parkingowe wokół stadionu przeznaczone będą wyłącznie do dyspozycji organizatora. Przypominamy również, że na pobliskich osiedlach nie ma dedykowanych miejsc parkingowych.

 

2. Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem zezwolenia
W zawiązku z meczem wjazd na teren Parku Śląskiego od godziny 6 rano do 24 będzie możliwy tylko i wyłącznie za okazaniem ważnego zezwolenia, wydanego przez WPKiW S.A. (zezwolenie składa się z karty magnetycznej oraz zalaminowanego druku zezwolenia). W podanych powyżej godzinach elektroniczny system weryfikacji zezwoleń zostanie wyłączony, a służby Policji oraz Ochrony imprezy masowej będą sprawdzać jedynie zalaminowany druk zezwolenia, które powinny być umieszczone w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

 

3. Parkingi przy ulicy Parkowej oraz na terenie dawnego MTK
27 marca, od godzin porannych, przy ul. Parkowej nie będzie możliwości zjazdu z ronda na parking przy Galerii AKS. Nie będzie też możliwy wyjazd z parkingu przy Galerii AKS na rondo. Parkowa stanie się ulicą jednokierunkową (ruch od strony ul. Katowickiej) z zastrzeżeniem, że od godziny 16, kibice będą mogli parkować pojazdy po stronie wyznaczonej przez policję. Po zapełnieniu wszystkich dostępnych miejsc, ul. Parkowa zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Katowicką, a wjazd będzie możliwy tylko dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów. Miejsca parkingowe będą dostępne też na terenie dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich (wjazd od ulicy Bytkowskiej), a także przy parku linowym (150 miejsc).

 

4. Bezpłatna komunikacja dla posiadaczy biletu na mecz
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która dostępna będzie dla wszystkich osób posiadających bilet na spotkanie Polska-Korea Płd. W godzinach od 16 do 1, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów na trasie Sosnowiec – Katowice – Gliwice, uruchomione zostaną też dodatkowe linie autobusowe zatrzymujące się na przystanku AKS.

 

5. Tramwaje co trzy minuty
Komunikacja tramwajowa będzie kursowała co 3-4 minuty, ponadto uruchomione zostaną dodatkowe linie: tramwaj S1 kursujący na odcinku Katowice Dworzec – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia oraz dodatkowa linia na odcinku Chorzów Batory – Stadion Śląski.

 

6. Dojedź pod Stadion Śląski transportem publicznym
Osoby podróżujące na mecz własnym samochodem z zachodniej części Polski, zachęcamy do zostawiania pojazdów na terenie Gliwic i Zabrza. Kibice jadący z południa mogą parkować w Tychach, a podróżujący ze wschodu w Sosnowcu. Dalej do miejsca docelowego, bez konieczności stania w korkach i szukania miejsc do zaparkowania, będzie można dojechać już za darmo, wybranym środkiem komunikacji publicznej.

 

7. Śledź informacje na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego
Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu meczu.
(źr:Park Śląski)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close