Region

Mecz samorządowców w Tychach. Starcie Polska-Ukraina już 27 maja

Nie chodzi o mecz podopiecznych Jerzego Brzęczka, ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców, którzy w najbliższy poniedziałek, punktualnie o godz. 13.00 na boisku Kompleksu Sportowego „Paprocany” zagrają z reprezentacją merów Ukrainy.

 

Powódź pustoszy woj.śląskie! Czy zapora w Wilkowicach wytrzyma?

W reprezentacji Związku Miast Polskich zagrają, m.in. Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca,  Bartłomiej Bartczak – burmistrz Gubina, Roman Ptak – Burmistrz Niepołomic, Paweł Grzybowski – burmistrz Rypina, Arkadiusz Brzeziński – z-ca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Marek Wojtkowski – prezydent Włocławka.

Na boisku nie zobaczymy w poniedziałek Andrzeja Dziuby – prezydenta Tychów i pierwszego kapitana reprezentacji prezydentów,  będzie jednak dopingował kolegów z drużyny.

Biało-czerwoni liczą, że zrewanżują się drużynie niebiesko-żółtych i tym razem strzelą więcej goli niż podczas ostatniego meczu obu reprezentacji, który odbył się w Odessie w 2017 r.  i zakończył zwycięstwem merów Ukrainy 5:1.

Wieczorem włodarze miast wspólnie obejrzą na Stadionie Miejskim w Tychach mecz Ukraina-Katar, który zostanie rozegrany w ramach Turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20.

W 2008 r. w austriackim Alpensndorfie  odbyły się pierwsze Europejskie Mistrzostwa Burmistrzów i Prezydentów w Piłce Nożnej. Od tego czasu samorządowcy z różnych części Europy regularnie spotykają się na murawie czy przy okazji większych turniejów (np. Mistrzostw Europy Burmistrzów i Prezydentów organizowanych w Tychach w 2012r.) czy też meczy towarzyskich.

Kibice mile widziani:)

 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close