Meksykanie wychodzą z grupy tanecznym krokiem Valadores! O 20.00 Niemcy zaleje Potop Szwedzki?

Meksykanie dołączają do prestiżowego grona 16. zespołów, które awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Świata Rosja 2018! Koreańczycy zdołali odpowiedzieć bramką honorową w 93. minucie. Korea Południowa – Meksyk 1:2.

Do 20. minuty widzieliśmy mecz rozgrywany w środkowej części boiska, żadna z drużyn od początku nie próbowała zaskoczyć rywala.

Dopiero w 23. minucie z ciekawą akcją wyszli Koreańczycy z południa. Moon przejął piłkę z rzutu rożnego i strzelił celnie główką pod poprzeczkę. Ochoa jednak czujny w bramce.

Trzy minuty później odpowiedzieli Meksykanie! I to jak! Pierwsza groźna akcja piłkarzy z Ameryki Północnej i od razu gol! Vela z jedenastki nie dał szans koreańskiemu bramkarzowi. Korea Południowa – Meksyk 0:1.

W 28. Meksykanie poszli za ciosem. Layun uderzył z linii pola karnego pod poprzeczki bramki strzeżonej przez Cho! Bramkarz Korei Południowej zachował zimną krew i wybił piłkę na rzut rożny. Koreańczycy odetchnęli z ulgą.

Przed gwizdkiem próbował jeszcze Lozano. Strzelił w okno! Jednak nie Koreańskiej bramki a Panu Bogu.

Statystyki po pierwszej połowie:

Druga część spotkania zaczęła się na dobre dopiero w 58. minucie. Meksykanie ruszyli na koreańską bramkę, Guardado strzelił w lewą stronę bramki. Jego zamiary świetnie wyczuł jednak Cho.

Bramkarzowi Korei Południowej podobna sztuka nie wyszła w 66. minucie. Ex-zawodnik Manchesteru United – Chicharito pewnie wbił piłkę do bramki Koreańczyków! Korea Południowa – Meksyk 0:2!

Gol w końcówce otarł nieco koreańskie łzy. Autorem Hrung-Min Son!

Bramki:

26 minuta – Vela (rzut karny)

66 minuta – Chicharito