RegionWiadomość dnia

Metrobilet rusza 27 czerwca! Najtańszy będzie kosztował 119 złotych. Dużo?

Od 27 czerwca używając jednego biletu będzie można podróżować po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii różnymi środkami transportu. Tego dnia w punkach sprzedaży pojawi się Metrobilet.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

– Osoby, które do tej pory podróżowały zarówno pociągami Kolei Śląskich jak i komunikacją miejską Zarządu Transportu Metropolitalnego musiały kupować dwa osobne bilety. Teraz na tym jednym bilecie będą mogły podróżować pociągami Kolei Śląskich na wybranej trasie lub na całym obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz korzystać z autobusów, tramwajów, trolejbusów w całej sieci Zarządu Transportu Metropolitalnego – mówi Kamila Rożnowska, rzecznik prasowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

Metrobilet będzie rozpowszechniany w sieci sprzedaży ZTM, czyli w ponad tysiącu punktów. Dodatkowo będzie on dostępny na Śląskiej Karcie Usług Publicznych i przez internet. Koncepcja Metrobiletu zakłada podział na sześć stref. Pięć z nich obejmują poszczególne linie kolejowe do Katowic leżące w granicach GZM, szóstą stanowią Katowice.

 

Każdy z biletów zapewnia możliwość korzystania z komunikacji miejskiej. Kupując najtańszy z nich za 119 złotych dodatkowo będzie można przemieszczać się pociągami na terenie Katowic. Droższy – za 179 zł zapewni dodatkowo przejazdy kolejami śląskimi na terenie Katowic i jedną z wybranych linii. Kupując bilet za 229 zł możliwe będzie korzystanie ze wszystkich pociągów Kolei Śląskich poruszających się w obrębie GZM.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close