RegionWiadomość dniaZdrowie

Koronawirus na Śląsku?! Mężczyzna z Chorzowa w szpitalu z tajemniczymi objawami. 40-latek wrócił z Tajlandii [WIDEO]

Koronawirus już na Śląsku? Kolejny pacjent w województwie śląskim z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. 40-letni mężczyzna, który powrócił z podróży w Tajlandii trafił do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Pierwszy z pacjentów podejrzanych o zachorowanie wywołane koronawirusem od ubiegłego wtorku przebywa w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. To 40-latek, który pracował w Chinach.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Pacjent został przyjęty zgodnie z procedurami obowiązującymi dla chorego z podejrzeniem zakażenia chorobą wysoko zakaźną. […] Czyli izolacja, odpowiednia izolacja personelu, pobranie badań, identyfikacja pacjenta, przysłanie badań do Państwowego Zakładu Higieny. […] Pacjent pracował w Chinach – to jest na podstawie wywiadu z pacjentem – jak się okazuje zresztą błędnie podanego wywiadu, bo chory twierdzi, że był 50km od centrum epidemii. Sprawdziliśmy na mapach. Jest to 750km, no ale musimy zawsze podejrzewać najgorsze – mówi Agnieszka Misiewska-Kaczur, p.o. Dyrektora ds. Lecznictwa w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

 

Badania zostały wysłane do Państwowego Zakładu Higieny w ubiegłą środę. Szpital nadal czeka na wyniki, które mogą potwierdzić lub zaprzeczyć zarażeniu koronawirusem.

-Na ten moment na terenie województwa śląskiego przebywają dwie osoby podejrzane o zachorowanie wywołane koronawirusem. Jedna osoba – wynik badania powinien pojawić się w dniu dzisiejszym. Druga osoba również będzie zbadana i myślę, że w przyszłym tygodniu ten wynik otrzymamy. Jeżeli chodzi o bierny nadzór epidemiologiczny – obecnie 77 osób. Spodziewamy się wzrostu liczby osób nadzorowanych, w związku z tym, że osoby, które na co dzień są zatrudnione w Chinach powracają z tamtego kraju na teren Polski – wyjaśnia Renata Cieślik-Tarkota, kierownik Oddziału Epidemiologii z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

 

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin i krajów Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Rejsy do Chin zawiesiły także do odwołania Polskie Linie Lotnicze LOT.

 

autor: Monika Lipiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czego Polacy szukają w Google? [LISTA POPULARNYCH HASEŁ W 2019r.]

Niesamowite! Pierwsze w historii wybudzenie ze śpiączki w Tarnowskich Górach

Wyjątkowa moneta kolekcjonerska NBP z bursztynem: 100-lecie zaślubin Polski z Bałtykiem

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close