AlarmRegionWiadomość dnia

Miał w brzuchu dwa litry krwi! Śmierć pacjenta w Piekarach Śląskich [WIDEO]

Śmierć pacjenta w Piekarach Śląskich wyjaśniana przez prokuraturę. Tragedia miała miejsce w Piekarskim Centrum Medycznym.

To miał być prosty zabieg. Dzień po operacji pacjent zmarł. Sprawą śmierci 64-latka w Piekarskim Centrum Medycznym zajęła się prokuratura w Gliwicach.

Śmierć pacjenta w Piekarach Śląskich wyjaśniana przez prokuraturę. Tragedia miała miejsce w Piekarskim Centrum Medycznym

Do zdarzenia doszło w kwietniu. Pacjent przeszedł rutynowy zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego. Podczas sekcji zwłok w jego jamie brzusznej znaleziono dwa litry krwi. Mężczyzna doznał wewnętrznego krwotoku, a personel tego nie zauważył.

Dzień po operacji pacjent zmarł. Sprawą śmierci 64-latka w Piekarskim Centrum Medycznym zajęła się prokuratura w Gliwicach

Zatrzymane zostały dwie pielęgniarki. Przedstawiono im zarzut popełnienia błędu medycznego. Prokuratura zarzuca im także poświadczenie nieprawdy w dokumentacji i składanie fałszywych zeznań. Wobec obu kobiet prokurator zastosował dozór policyjny i zawiesił je także w wykonywaniu zawodu.

W Szpitalu Miejskim w Piekarach Ślaskich dokonano szeregu zmian personalnych oraz organizacyjnych i zarządzono wewnętrzną kontrolę.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close