KrajRegion

Miało być wspólne życie i pierścionek z brylantem, a zostało puste konto. 68-latka straciła ponad 90 tys. złotych

Ofiarą tzw. oszustwa nigeryjskiego padła 68-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta na popularnym portalu społecznościowym poznała mężczyznę podającego się za dyrektora statku handlowego. Nieznajomy wyznawał jej miłość i wielokrotnie obiecywał wspólne życie. Miał przysłać 370 tysięcy euro i pierścionek zaręczynowy z brylantem. Skończyło się na wyłudzeniu ponad 90 tysięcy złotych.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Postępowanie w tej sprawie prowadzą lubelscy policjanci. Z zawiadomienia, jakie otrzymali funkcjonariusze z 5 komisariatu wynika, że w październiku ubiegłego roku z 68-latką skontaktował się nieznajomy mężczyzna. Oszust napisał do kobiety za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego. Twierdził, że bardzo mu się podobają jej zdjęcia. Sam przedstawił się jako dyrektor statku handlowego mieszkający w Las Vegas. Mężczyzna niemal każdego dnia, po kilka godzin korespondował z mieszkanką Lublina. Po niedługim czasie zaczął wyznawać jej miłość i obiecywać wspólne życie w Polsce. Po dopłynięciu do Malezji miał wysłać paczkę z dużą sumą pieniędzy oraz prezentami. Chodziło o 370 tysięcy euro, pierścionek zaręczynowy z brylantem oraz sukienki. Kobieta zgodziła się na przyjęcie prezentu i podała dane do wysyłki. Niedługo później zaczęła otrzymywać informację z rzekomej firmy kurierskiej oraz banków z prośbą o opłacenie formalności związanych z otrzymaniem kosztowności. W pewnym momencie miała nawet otrzymać informację, że na specjalnie utworzonym dla niej rachunku pojawiła się cała kwota. Niestety bez autoryzacji i przelewu kolejnych kilku tysięcy euro pieniądze nie mogły być przekazane na jej konto w Polsce. Na kolejną opłatę 68-latka się nie zdecydowała. Kobieta zorientowała się, że żaden bank nie prosi o tak duże opłaty i postanowiła zgłosić sprawę policji. Do tego czasu oszuści zdążyli wyłudzić od niej ponad 90 tysięcy złotych.

Policjanci dokładnie analizują zgromadzone materiały w tej sprawie i poszukują sprawców oszustwa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KORONAWIRUS: Sytuacja na Śląsku jest krytyczna! Pomóc ma wojsko

Komisja Europejska zgodziła się na miliard złotych pomocy dla Polskiej Grupy Górniczej

Abp Wiktor Skworc zaapelował do księży: postną jałmużnę oddajcie na szpital w Mikołowie

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close