RegionWiadomość dnia

Międzynarodowy i nietypowy pokaz mody w Sosnowcu [WIDEO]

Sosnowiec stolicą mody? Na chwilę na pewno tak. Odbył się tu międzynarodowy i zarazem bardzo nietypowy pokaz mody.

 

40 projektantów, dwie kultury i jeden wybieg. Młodzi adepci mody z Polski i Ukrainy połączyli siły i tak, w ciągu tygodniowych warsztatów, powstała unikalna kolekcja. W Sosnowcu odbył się pokaz nietypowy pokaz mody.

 

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego względu, że no wyszedł rewelacyjnie. Najbardziej z tych malowideł, które było widać na sukienkach, kwiatki, motywy folklorystyczne, folklor i polski i ukraiński – cieszy się Anna Kowalska, koordynatorka projektu.

Sosnowiec stolicą mody? Na chwilę na pewno tak. Odbył się tu międzynarodowy i zarazem bardzo nietypowy pokaz mody

Uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach. Chodziło o to, żeby nawiązać międzynarodowy dialog. –Była przede wszystkim świetna zabawa, bo u nas, w naszym przypadku, bariera językowa nie istniała. Dogadywaliśmy się, praca szła bardzo dobrze, że sami chyba się nie spodziewaliśmy się tego, że tak dobrze nam wszystko wyszło – mówi Kacper Kruz, projektant.

 

Projekt kosztował 60 tyś zł, sfinansowano go z dotacji ministra edukacji narodowej. Dzięki temu uczniowie mogli pracować w odpowiednio wyposażonej pracowni i mieli dostęp do profesjonalnych materiałów.(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close