RegionWiadomość dnia

Mieszkańcy Gliwic uczczą pamięć Pawła Adamowicza

Prezydenci Sopotu, Warszawy i Gliwic zaapelowali do prezydentów innych miast, aby w czasie sobotnich uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza umożliwili swoim mieszkańcom zebranie się na centralnych placach miast i zapalenie zniczy.

 

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza. Od jutra żałoba narodowa

Tak będzie w Gliwicach, gdzie przy ratuszu, pod rzeźbą Matki Boskiej zostanie wystawione zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Oprócz tego w Gliwicach można także wpisywać się do księgi kondolencyjnej, która znajduje się w Willi Caro. Będzie ona dostępna w sobotę w godzinach od 11 do 17. Przypomnijmy, że w związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która rozpocznie się w piątek o godzinie 17 i zakończy w sobotę o godzinie 19.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować jego życia. Zmarł w wieku 53 lat.

(źr:Paweł Jędrusik/UM Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close