AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Mieszkanie Plus w Katowicach: Komu będą przydzielane tanie mieszkania?

Za dwa i pół roku w tym miejscu powstanie osiedle z pół tysiącem mieszkań. Ulica Górniczego Dorobku w Nikiszowcu – to jedna z lokalizacji włączonych do programu Mieszkanie dla rozwoju, czyli szeroko pojętego programu Mieszkanie Plus. Kolejne mieszkania powstaną w Szopienicach.

 

Nowe mieszkania charakteryzować ma dobra architektura. -Zabudowa kwartałowa, nawiązanie do tej części miasta, ale jest wyższe – bo dominanta to jest osiem pięter – najmniej to jest cztery, więc jest troszeczkę inaczej. Nie może być takie samo, bo nie każdy chciałby mieszkać w domu z małymi oknami, więc są balkony, jest przestrzeń wspólna – podobnie jak tutaj. Mam nadzieję, że trwale wpisze się to w tkankę miejską – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor inwestycyjny BGK Nieruchomości.

Mieszkanie Plus w Katowicach: Komu będą przydzielane tanie mieszkania?

 

Mieszkania mają być dostępne dla każdego. Jeśli jednak chętnych będzie więcej niż dostępnych lokali – wprowadzone zostaną dodatkowe kryteria. –Dyskutujemy już nad tymi kryteriami. Tak ogólnie powiem, że na pewno będą to kryteria dochodowe, na pewno będzie to kryterium nie posiadania innego mieszkania, pewnie jakieś związane z dzietnością warunki, pewnie będziemy chcieli jako Katowice, które jednak do tego projektu wkładają konkretne pieniądze żeby było to dla tych, którzy się zdeklarują, że będą płacić podatki w Katowicach – mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Prace przy budowie tzw. nowego Nikiszowca mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, choć na razie BGKN nie wybrał jeszcze wykonawcy.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close