SportWiadomość dnia

Pokonała nas tylko Norwegia. Polacy drudzy w konkursie drużynowym w Titisee-Neustadt [WIDEO]

Polacy w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata, który w sobotę rozegrany został na skoczni HS-142 w niemieckim Titisee-Neustadt. Do pierwszego miejsca biało-czerwonej eskadrze zabrakło jedynie 0,8 punktu!

Zwycięstwo odnieśli Norwegowie, który ostatecznie okazali się lepsi od Polaków zaledwie o 0,8 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec, która straciła do zwycięzców prawie 30 punktów.

To był wspaniały konkurs drużynowy. Podczas sobotniej rywalizacji byliśmy świadkami dalekich skoków w wykonaniu m.in. podopiecznych Stefana Horngachera. Polacy skakali równo i daleko, wspólnie z reprezentacją Norwegii byli poza zasięgiem rywali. Walkę w polskim zespole o kolejne w sezonie podium rozpoczął Piotr Żyła, który oddał dzisiaj skoki na odległość 133,5 oraz 134,5 metra.

Następnie skakał Maciej Kot, który w pierwszej serii uzyskał 128,5 metra, natomiast w finale wylądował na 137 metrze. Daleko skakał również Dawid Kubacki, który oddał skoki na odległość 141,5 oraz 136,5 metra. Natomiast rywalizację w drużynie mistrzów świata zakończył Kamil Stoch, który uzyskał odpowiednio 142,5 oraz 135,5 metra. (źr:PZN.TVP Sport)