Region

Mini Tour de Pologne w Jaworznie. Znamy trasę przejazdu

Do 29 lipca można zgłaszać się do udziału w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – największym wydarzeniu kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

To impreza sportowa, która od 20 lat towarzyszy wyścigowi Tour de Pologne UCI World Tour. Mogą w niej startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Wydarzenie podzielone jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich uczestników. Imprezy odbywają się w wybranych miastach etapowych. W tym roku jako jedyne miasto startowe, wyścig dla młodych zawodników zorganizuje Jaworzno! Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 6 sierpnia, przed startem dorosłych kolarzy.

Mini Tour de Pologne w Jaworznie. Znamy trasę przejazdu
Mini Tour de Pologne w Jaworznie. Znamy trasę przejazdu. Fot. UM w Jaworznie

Pętla jaworznickiej edycji Mini TdP będzie miała 2,3 km wokół ścisłego centrum miasta. Parada dla młodszych dzieci przejedzie tę trasę raz. Starsi uczestnicy wyścigu, w zależności od kategorii wiekowej okrążą centrum pięcio lub sześciokrotnie. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

1 edycja: Kraków (03.08.2019)
2 edycja: Katowice (04.08.2019)
3 edycja: Zabrze (05.08.2019)
4 edycja: Jaworzno (06.08.2019) – przed startem etapu
5 edycja: Bielsko-Biała (07.08.2019)
6 edycja: Zakopane (08.08.2019)

Źródło: UM w Jaworznie, foto: P. Jędrusik

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close