RegionWiadomość dnia

Minister Błaszczak potwierdza: Defilada Wojska Polskiego przeniesiona z Warszawy do Katowic!

Tego jeszcze nie było! Tegoroczna defilada Wojska Polskiego odbędzie się w… Katowicach. Zapowiedział to dzisiaj w Katowicach szef MON, Mariusz Błaszczak.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

 

W sierpniu czeka nas wielkie świętowanie. Ulicami Katowic przejdzie uroczysta defilada z okazji Święta Wojska Polskiego.

 

O zorganizowaniu dorocznej defilady w stolicy województwa śląskiego poinformował na konferencji prasowej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W spotkaniu z dziennikarzami w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym wzięli także udział poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

-Rok 2019 został uznany przez Sejm RP rokiem Powstań Śląskich. Zdecydowałem o tym, aby tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbyło się w Katowicach, żeby defilada Wojska Polskiego 15 sierpnia tego roku miała miejsce właśnie w Katowicach ze względu na doniosłość wydarzenia sprzed stu lat – ogłosił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej w siedzibie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

-Już dziś zapraszam Państwa na defiladę w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego. Defilada odbędzie się dzień przed kolejną rocznicą wybuchu Powstania Śląskiego – powiedział minister. – Zapraszam także na piknik patriotyczny, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Katowicach. Będzie to okazja do spotkań i rozmów z żołnierzami Wojska Polskiego – dodał szef resortu obrony narodowej.

-Już w sobotę na tym pikniku patriotycznym będzie biło patriotyczne serce nie tylko województwa śląskiego, ale i całej Polski – podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

– Bardzo serdecznie panu ministrowi i pani europoseł dziękuję za tę inicjatywę – bardzo ważną, bo podkreślającą jaką rangę, jakie znaczenie Śląsk ma dla Polski – powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek, który nie krył zadowolenia z decyzji o organizacji defilady w naszym regionie.

Tego jeszcze nie było! Tegoroczna defilada Wojska Polskiego odbędzie się w... Katowicach. Zapowiedział to dzisiaj w Katowicach szef MON, Mariusz Błaszczak (fot.ŚUW)
Tego jeszcze nie było! Tegoroczna defilada Wojska Polskiego odbędzie się w… Katowicach. Zapowiedział to dzisiaj w Katowicach szef MON, Mariusz Błaszczak (fot.ŚUW)

 

Szef resortu obrony narodowej rozpoczął dzisiejszą wizytę w województwie śląskim od spotkania z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Formowanie 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którą odwiedził minister rozpoczęło się w styczniu 2018 roku. Obecnie Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) przekroczyły stan 20 tysięcy żołnierzy. Budowa WOT jest, obok modernizacji technicznej polskich Sił Zbrojnych RP oraz zaangażowania sojuszniczego, kolejnym ważnym elementem w rozwoju potencjału Wojska Polskiego.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Z ministerstwa sportu do WADA! Witold Bańka Prezydentem Światowej Agencji Antydopingowej!

Po spotkaniu z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej minister złożył wieniec przed Pomnikiem Powstańców Śląskich. Podczas wizyty w województwie śląskim ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Minister Błaszczak potwierdza: Defilada Wojska Polskiego przeniesiona z Warszawy do Katowic!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close