RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec: Są jeszcze wolne miejsca w miejskim programie in vitro

Są jeszcze wolne miejsca dla par chcących skorzystać z metody in vitro. Program dla mieszkańców Sosnowca realizowany jest po raz trzeci.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

-W tym programie zawsze decydowała kolejność zgłoszeń, jeżeli ktoś chciałby przystąpić do programu to jeszcze te środki mamy. Nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych wiemy, że dość szybko te miejsca są zajmowane – mówi Krzysztof Polaczkiewicz, UM Sosnowiec.

 

W tym roku miasto przeznaczyło na program in vitro 200 tys złotych. W sumie może w nim wziąć udział 41 par.

 

-Z informacji, które są danymi niejawnymi – to jest tylko ilość ciąż, to możemy się pochwalić i pogratulować, że mamy z tego programu 24 ciąże. W ty jedna ciąża mnoga – jeśli wszystko pójdzie dobrze to mamy z tego 25 dzieci, z czego bardzo się cieszymy – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej.

 

Sosnowiec: Są jeszcze wolne miejsca w miejskim programie in vitro
Sosnowiec: Są jeszcze wolne miejsca w miejskim programie in vitro

Sosnowiecki program dofinansowania metody in vitro pokrywa 80 proc. kosztów, co najmniej jednej procedury in vitro. Dofinansowanie obejmuje maksymalnie trzy zabiegi.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close