KrajRegion

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami

Oszuści przy pomocy poczty elektronicznej rozsyłają fałszywe wiadomości podszywające się pod resort finansów. Wiadomości różnią się treścią, ale zawsze zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem.

 

Piłkarze zespołu z okręgówki bawią się w kiboli! TOP 5 Silesia Flesz gra FAIR!

Fałszywe wiadomości służą wyłudzeniu informacji i nie pochodzą z Ministerstwa Finansów, ani z Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Ministerstwo Finansów prosi o dokładną weryfikację adresu nadawcy pod kątem zgodności z domeną mf.gov.pl oraz apeluje o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości.

Poniżej przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Biało szare logo Ministerstwa Finansów

Kontakt

Ministerstwo Finansow

swietokrzyska 12

00-916

Warszawa

NIP 5260250274

Regon 000002217

Czesc, Martwisz sie o Federalna Sluzbe Podatkowa!

Przypominamy, ze musisz dostarczyc nam zeznanie podatkowe na 2018 r.W deklaracji nalezy okreslic wynagrodzenie za 2018 r., A takze obliczyc procent placenia podatkow.

Dokument z przykladowa deklaracja znajdziesz w zalaczonych plikach do tego listu. Oczekujemy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin.Mozesz rowniez znalezc informacje kontaktowe do kontaktu z nami w dokumencie.

Jesli nie otrzymamy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin, bedziemy zmuszeni skierowac sprawe do sadu w celu dalszego postepowania.

Haslo do osobistego dokumentu  pass061919

Ministerstwo Finansow 2019 www.gov.pl/web/finanse

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close