KrajRegion

Ministerstwo środowiska zaskoczone rozmiarem protestów ws. odstrzału dzików [WIDEO]

W Katowicach odbył się wczoraj duży protest w sprawie planowanego odstrzału dzików. Nie tylko tu, bo obrońcy dzików protesty zorganizowali i planują jeszcze zorganizować w wielu innych miastach. Rozmiary akcji w obronie dzików zdziwiły przedstawicieli ministerstwa środowiska.

 

 

Nowy apartament powstał w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym!

– Jestem zaskoczona wywołanym poruszeniem, przecież pozyskanie dzika w tym roku jest niższe niż w minionych latach. Rekomendacje są dokładnie takie same co w latach 2017 i 2018. Czemu nagle teraz wzbudzają tyle emocji? – powiedziała w programie „Minęła 20” wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

Populacja dzików w Polsce jest szacowana na ok. 215 tys. osobników, a odstrzelonych ma zostać nawet 210 tys. Odstrzały mają na celu – zdaniem pomysłodawców – walkę z chorobą ASF, czyli afrykańskim pomorem świń, które dziki miałyby przenosić. Ale przenoszą je również myśliwi – chociażby podczas polowań na te zwierzęta.

Odstrzał dzików ma rozpocząć się w najbliższą sobotę, 12 stycznia.
(WZ/TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Ministerstwo środowiska zaskoczone rozmiarem protestów ws. odstrzału dzików [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close